Jméno VITRA je notoricky známé snad nejen milovníkům prvotřídního designu. VITRA je světoznámá švýcarská značka, která se po celém světě stala synonymem pro absolutní designovou špičku. V její produkci vzniká nábytek, doplňky, svítidla, to vše v nejmodernějším designu, ale se zárukou více než šedesátileté tradice. Teď VITRA představuje novinky roku 2018 – rozšiřující se kolekci doplňků Home Collection, která zahrnuje originální vázy, tácy, nástěnné dekorace a textilní doplňky od světových designérů v novém kabátě – barevném provedení i materiálu.

Značka Vitra byla založena v roce 1950 ve švýcarském Birsfeldenu jako rodinná firma. V průběhu 50. let byly na trh uvedeny nejznámější produkty z portfolia Vitra, za jejichž návrhy stojí nejpřednější designéři té doby. Za všechny jmenujme ikonické židle Eames. Následně přišly další kolekce, například s neméně ikonickými designovými plastovými židlemi Panton Chair. Všechny tyto jedinečné a nadčasové designy se rychle staly populárními po celém světě a zajistily značce Vitra jedinečné postavení ve světě designu. Mezi žhavé letošní novinky VITRY patří doplňky od bratří Bouroulleců, Jaspera Morrisona nebo Alexandera Girarda, které byly k vidění na lednových veletrzích Maison et Objet v Paříži a IMM v Kolíně.

Váza NUAGE CERAMIC od bratří Bouroulleců bude nově k dispozici kromě kovové varianty také v keramickém provedení. Update se dotkne ale i kovového modelu, který je nově také ve zlaté barvě.  Na první pohled jednoduché tácy TRAYS a HIGH TRAYS od Japera Morrisona jsou navržené jako sada tří kusů v barevné a tvarové souhře. V duchu filozofie supernormálního designu je možné je kombinovat nejen vzájemně, ale také s dalšími tácy Rotary Tray a High Tray, který je další letošní Morissonovou novinkou. Potištěné ubrusy s ležérními motivy navrhl Alexader Girard v roce 1961 pro obchod Textiles & Objects (T&O) v New Yorku a jejich hlavním rysem je hra se vzory a barevností. Alexander Girard ale věnoval stejnou pozornost každé viditelné ploše v interiéru. Dekor stropů, stěn a podlah byl pečlivě laděný s pohyblivými objekty v místnosti. METAL WALL RELIEFS jsou nástěnné dekorace z robustního kovu, které původně vznikly pro restauraci The Compound v Santa Fe a Girard je rovněž využil ve svém vlastním domě. Pro sedací kout takzvaného „konverzačního koutku“ legendárního Miller House vytvořil Girard potahové látky na pohovky a vyšívané vzorované polštářky. Hravé barvy a vzory v kombinaci s kvalitním zpracováním vybrala Vitra ve spolupráci s Girardovou rodinou.

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Dora Kovářová
Author: Dora Kovářová

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Maskáčový vzor – vojenský army styl je in

Vojenský army styl je stále trendy a má tu výhodu, že se může nosit za každého počasí, pokud se ovšem...

Zavřít