Yvan Mispelaere, bývalá pravá ruka Diane von Fürstenberg, byl jmenován Robertem Cavallim, jako vůbec první designový ředitel. Dva a půl roku působil v Diane von Fürstenberg, ale již předtím bylo jméno Mispelaere často skloňováno. Jako designer pracoval například v módním domě Chloé, Valentino a Gucci. Je velmi známý pro svou lásku k Art Decu a období Bauhausu.

Svůj odchod z DVF oznámil jen dva dny poté, co odprezentoval svou kolekci jaro / léto 2013. Svůj odchod okemntoval slovy: „Děkuji Dianě, byla to velká příležitost pro ni pracovat, a také se spoustu dalšími talentovanými lidmi. Čeká je určitě spoustu dalších úspěchů. Bylo to horlivé rozhodnutí, ale čekám na další výzvu.“ Rok po překvapivém odchodu z Diane von Furstenberg, se francouzský návrhář Yvan Mispelaere stává novým design ředitelem módního domu Roberto Cavalli. Jeho první kolekce pro Roberta Cavalliho představí kolekcí podzim / zima 2014, kterou předvede na Milan Fashion Week v únoru příštího roku.

Pojďme se podívat na malý medailonek Yvana Mispelaera.

Mispelaere vyrostl v Normandii, kde strávil své dětství. Už jako malý šil své sestře šaty na její panenky.  Po studiích strávil řadu let u různých francouzských a italských návrhářů. V roce 1989 začal pracovat s Claudem Montana, který byl ředitelem Haute Couture v módním domě Lanvin. Poté, co strávil pět let jako asistent Montany, odjel Yvan Mispelaere do Říma pracovat jako krejčí pro Valentina. Po čtyřech letech strávených u Valetnina odchází.  Několik let strávil na cestách, poté se vrací zpátky do Paříže. Jako umělecký ředitel značky Feraud najde naplnění v navrhování typicky francouzském stylu, který mluví o ženskosti a lehkomyslnosti. Féraud je nyní součástí nizozemské skupiny Secon. Kromě haute couture, je Féraud také známý díky své ready-to-wear linii – svatební šaty, šperky. V roce 2002 německá skupina ESCADA vrací 90% akcií Feraud a Yvan Mispelaere opouští společnost. Po Feraud, Mispelaere pracuje pro Chloé jako asistent Phoebe Philo. Poté se dostává na pozici designového ředitele Gucci, kde pracuje pod kreativní ředitelkou Fridou Giannini.

00010h_426x639 00020h_426x639 00040h_426x639 00050h_426x639 00060h_426x639

comments


Fashion News
Evgenia Klochay
Author: Evgenia Klochay

Editor in Chief

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Vyhrajte 2 lískty na WORLD STRIP SHOW v Praze!

16.11.2013 v pražském klubu Hany Bany vypukne skvělé představení World Strip Show. Těšit se můžete na spoustu překvapení.   Na...

Zavřít