Ve středu 10. června 2015 proběhla již tradiční Zahradní slavnost ateliéru If… tentokrát s názvem „Sweet Performance“. „Zahradní slavnost neboli Dvoreček“ pořádá módní návrhářka Ivana Follová pro své klientky dvakrát do roka na dvoře svého ateliéru.

Středeční Dvoreček byl rozhodně zajímavý díky lákavé ukázce z připravované kolekce Ivany Follové, k jejíž realizaci přizvala své dva stážisty, čerstvé frekventanty Designu na plzeňské fakultě L. Sutnara (Kateřina Palmeová, Benjamin Ethan). Celá kolekce nese název „Ztraceno v překladu“ a bude mít premiéru letos v říjnu.

Z názvu je patrna myšlenka i inspirace slavným filmem, tedy i Ivaniným oblíbeným Japonskem. Ztrácející se komunikaci a porozumění mezi lidmi se Ivana brání svými společenskými aktivitami. Její „Dvorečky“ jsou právě takovou příležitostí. Ale vraťme se ke kolekci. Ztraceno v překladu převedeno do oděvního tvarosloví nabízí hru se záhyby, překlady a skrytými detaily ve zdvojených dílech a mnohá překvapení tudíž čekají na pozorné diváky.

Sweet Performance spojila ochutnávku oděvní s ochutnávkou sladkých kouzel v podobě borůvkových tartaletek, malinových skleniček nebo pusinek od Stáni Mutlové a Punk Rock Cakes. „Mléko z farmy“ se nepodávalo, zato jejich čerstvé přírodní sýry všem velmi chutnaly.

Na závěr modelky navnadily přihlížející dámy několika ukázkami modelů z aktualní nabídky ateliéru if… Celým programem šarmantně provedla slovem i modelem Lenka Vacvalová.

Ivana Follová  –  www.ivanafollova.cz
Punk Rock Cakes  –  www.punkrockcakes.cz
Mléko z farmy  –  www.mlekozfarmy.cz

Fotogalerie – Tomáš Černý – www.tomas-cerny.com

comments


Fashion News
Author: Linda Radostová

Podpořte autora
Starší příspěvky:
PŘIDEJ SE K NÁM!

Hledáme kreativní členy na pozici REDAKTOR/KA

Dailystyle News

Zavřít