Máte doma školáka, který není zrovna vášnivým čtenářem? Činí mu čtení potíže? Pokud jej potřebujete motivovat pro čtení a práci s textem, je tato publikace určena právě vám, rodičům školáků nebo i učitelům a učitelkám. 

Kniha je rozdělena do několika kapitol. Nejprve se seznámíte s rodinou Knížkovic, zjistíte, kdo do ní patří. Dostanete se také do knihkupectví, do knihovny, zjistíte, kdo tam pracuje a co vše se dá v knihovně podnikat. Při konzumaci této knihy se seznámíme s knihobudkami. Víte, jak fungují? Pokud ne, tak se to dozvíte.

Spisovatelé, ilustrátoři, nakladatelé knih, bez těch to prostě nejde. Knihomolové a knihožrouti, ti ke knihám prostě patří.

Děti budou postupně plnit různé úkoly, dokreslovat a doplňovat. Součástí každého pracovního listu je metodika, jak s ním lze pracovat a co se pomocí něj děti učí.

Školáci, kteří se do této knihy zakousnou a začnou plnit úkoly a číst, tak se dozví mnoho informací, například jak vzniká kniha i vše ze života knihomola.

Smyslem práce s touto publikací je rozvoj čtenářství a pozitivní vazba ke knihám.

Součástí této knihy jsou i tabulky, do kterých si děti mohou psát informace o oblíbeném spisovateli nebo o knize kterou přečetly. Tabulka jim napoví, jak nejlépe zpracovat referát o knize.

Tato kniha se mi moc líbila a zaujala mě. Sama jsem opravdu velký knihomol a práce spisovatelů mě fascinuje. Lásku ke knihám ve mně pěstoval od malička můj tatínek. Jemu patří největší dík, jelikož knihám se věnuji od té doby, co jsem se naučila číst. I já se snažím tuto vášeň dále předávat svým synům. Snad se mi to i daří.

Autor: Klára Smolíková

Ilustrovala Bára Buchalová

Pracovní listy k rozvoji čtenářství

Vydalo nakladatelství Portál v Praze v roce 2017

Kniha je určena:

  • pro děti od 6 do 10 let
  • pro učitele prvních až třetích tříd
  • pro čtenářské kroužky
  • pro volnočasové aktivity doma
  • pro knihovníky pro práci s žáky prvních až třetích tříd

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
6 důvodů, kvůli kterým nehubnete

Tréninky, diety, smoothie... a přesto se vám nedaří hubnout? Jak je to možné? Prinášíme vám výčet 6 každodenních chyb, které zpomalují...

Zavřít