První zářijový týden je za námi. Začala škola, skončily dovolené a spoustu povinností je v dohlednu. Jak si takové dny zpříjemnit? Popcorn, červené sedačky, veliké plátno a filmové novinky. V nové české komedii Po čem muži touží se představí Jiří Langmajer, který si vyzkouší, jak náročné je být ženou. Chystá se také dramatická komedie Spolu to dáme, při které si člověk uvědomí, že vždycky může být hůř. To však nejsou jediné zářijové premiéry. Pojďte s námi prozkoumat ty další!

McQueen (film, který bude stát za to i po premiéře)

Premiéra: 6. září

Žánr: dokumentární

Délka: 111 minut

Ačkoliv premiéra tohoto snímku již proběhla, neměli byste si ho nechat ujít. Zaznamenává totiž život módního génia Alexandra McQueena. Byl obyčejným chlapcem z dělnického Východního Londýna. Jednoho dne se rozhodl vzepřít svému osudu a stal se módním návrhářem, přičemž si jej oblíbily osobnosti jako Lady Gaga či Sarah Jessica Parker. V pouhých 27 letech vedl značku Givenchy a zanedlouho poté založil svou vlastní. Kde bral inspiraci? Dozvíte se v kinech.

 

Spolu to dáme

Premiéra: 13. září

Žánr: komedie/drama

Délka: 104 minut

Film, který vás zaručeně dojme. Lenny je zbohatlík, co chodí od party k party. Jeho otci jednoho dne dojdou nervy a odhodlá se změnit životní styl svého syna. Lenny se musí starat o patnáctiletého Davida s těžce nemocným srdcem, kterému doktoři prorokovali, že neoslaví své šestnácté narozeniny. Lenny pojme Davidovu péči po svém – musí si užít, dokud to ještě jde. Vezme ho tedy do klubu, na striptýz a společně ukradnou auto. Zkrátka mu chce splnit veškerá jeho přání, dokonce se mu pokusí najít přítelkyni. Že se z těchto dvou stanou přátelé? To opravdu nikdo nečekal. Davidovy hodinky však stále tikají…

 

Predátor: Evoluce

Premiéra: 13. září

Žánr: akční/sci-fi/thriller

Délka: 108 minut

Pokud se rádi bojíte a máte rádi sci-fi akční filmy, pak je tento snímek přímo pro vás. Chystá se totiž pokračování filmu Predátor z roku 1987. Před třiceti lety v džungli zaparkovala kosmická loď, jejíž pasažér byl mimozemský mimrod, neboli predátor. Vojákům v čele s majorem Dutchem Schaeferem (Arnold Schwarzenegger) se jim ho podařilo porazit. Nyní se však historie opakuje a tentokrát to bude větší oříšek. Predátoři nejsou sami. A k tomu jsou silnější než dřív. Dokáží je lidé opět porazit? To můžete zjistit už tento čtvrtek.

 

Po čem muži touží

Premiéra: 20. září

Žánr: komedie

Délka: 95 minut

Do kin se blíží již zmiňovaná nová česká komedie. Karel Král (Jiří Langmajer) je šéfredaktorem časopisu Playboy. Ženy po něm letí a on si zkrátka užívá. Jednoho dne mu však jeho dokonalý život skončí – dostane výpověď, bývalá manželka s dcerou ho opět vytočí, nějaká ženská mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena mladá a pohledná Leona. A on si začne myslet, jak to ženy mají snadné. S nejlepším kamarádem se opije a přeje si, ať je taky ženská. To se mu ale díky vědmě Zoltaně splní. Najednou je Karel v ženském těle (Anna Polívková). Má tak příležitost zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší. (A my víme, že ne!)

 

Beze stop

Premiéra: 27. září

Žánr: drama

Délka: 119 minut

Film režisérky Debry Granikové, která byla nominována na Oscara, vypráví o malé rodině, která žije tak trochu jinak. Will bydlí se svou patnáctiletou dcerou Tom v lese na okraji Portlandu. Dřív byl ve válce a to, čeho jsou lidé schopní, ho děsí. V lese byl prostor pro čistou hlavu, ale ne navěky. Jednoho dne je přijde vyzvednout policie, jelikož žít na veřejné půdě je nelegální. Zvládnou se adaptovat do sociálního světa? Bude se Tom líbit? To můžete brzo zjistit.

comments


Lifestyle
Author: Tereza Čaladi

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Zdravá varianta bramborového salátu s kuřecími řízečky? Existuje!

Kdo se chce cítit lépe, musí se hýbat, a hlavně jíst odlehčená „zdravá“ jídla. Bohužel ne vždycky se rádi vzdáváme...

Zavřít