Košile je nejen základem šatníku, ale také pracovního outfitu nejednoho muže. Někteří muži jsou ale od přírody líní a tak jiní muži museli vymyslet takové košile, které není vůbec potřeba žehlit. Jak to s tímto (pro mnohé z nás) nepostradatelným vynálezem vlastně je?

Non-iron látky se vyrábí za pomocí pryskiřičné lázně, do které je tkanina ponořena. Látka pak dostává skoro až zázračné vlastnost díky postupnému uvolňování konzervační látky, která zajišťuje krásně hladký povrch. Na tom by nebylo nic tak špatného, kdyby však tou látkou nebyl formaldehyd – chemickou látkou s prokazatelně vysoce karcinogenní látku. Pokud jste v chemii spali a nevybavujete si ji, tak zavzpomínejte na učebnu bioologie, kde byly vystavení nejrůznější živočichové. Jejich těla byla naložena právě ve formaldehydu.

Zkuste se tedy při příštím nákupu košile zamyslet, zda raději budete nosit rakovinotvournou látku nebo se naučíte pořádně žehlit. Pokud zvolíte tu druhou a zdravější variantu, tak vám přinášíme skvělý návod, jak si vylepšit vzhled během pouhých 90 vteřin!

 

 

comments

Men's world
Author: Philip Mark Trail

Philip se už od střední školy zaměřuje na marketing, nicméně móda a životní styl jsou jeho velkou vášní. Kromě svých koček má rád také cestování, dobré jídlo a filmy. Je zastáncem klasické pánské módy a nejčastěji ho můžete vidět v šedých kalhotách. Ty tvoří velkou část jeho šatníku. Podle něj se však ještě nejedná o závislot.

Podpořte autora
Starší příspěvky:
ZDAŘILÁ RENOVACE HISTORICKÉHO DOMU V SANTIAGU

Kouzelný španělský dům z 18. Století, nacházející se přímo v historickém centru Santiaga de Compostela byl díky skvělé práci architektů ateliéru Arrokabe...

Zavřít