Milujete návštěvy hradů a zajímavých míst v České republice? Zajímáte se o životní osudy majitelů hradů i dramata, která se odehrávala za silnými kamennými zdmi? Pojďte se spolu s knihou Hrady a jejich záhady pustit do odhalování těchto tajemství.

O čem kniha je?

Kniha obsahuje 100 zajímavých tipů na návstěvu nejzajímavějších hradů. Kniha obsahuje praktické informace o každém z hradů, informace o parkování i o otvírací době. Navíc je zde ke každému hradu napsána jeho pověst. Na každé dvojstraně jsou i fotografie.

Proč byste si tuto knihu měli přečíst a komu je určena?

Tato publikace obsahuje mnoho zajímavých tipů, kam s rodinou vyrazit na výlet. takže pokud patříte mezi výletníky, které hrady lákají, zajisté tuto knihu oceníte.

To nejlepší na této knize?

Pro mě osobně to byl Sirotčí hrádek, který se nachází mezi Mikulovem a Pavlovem, jenž je symbolem Pálavy. Navštívila jsem ho loni v létě s celou rodinou. V knize jsme se dozvěděla, že patří mezi nejkrásnější a nejromantičtější hradní zříceniny. Hrad byl založen na přelomu 13. a 14. století. Jeho vlastníky byli Lichtenštejnové. V 16. století se stal majetkem Ditrichštejnů. Byl opuštěn a zanechán osudu.

Na Sirotčím hrádku se točilo několik záběrů pohádky O statečném kováři, či dobrodružný film pro děti Třetí skoba pro kocoura.

 

 

Autoři:

Petr David

Vladimír Soukup

Zdroje: 1, 2

comments


Lifestyle
Author: Lenka Štveráčková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Jarní kolekce značky Converse vám vnese barvy do života!

Kdo by neznal Chucky? Legendární tenisky Converse, které jsou neodmyslitelně spojeny se jménem basketbalisty Chucka Taylora, milují všechny věkové kategorie....

Zavřít