Dva zakladatelé Jirka Mrázek a Adam Karásek, kteří propadli designovému nábytku z druhé poloviny 20.století. Ano, čtete správně! Ten starý nábytek našich prarodičů, který všichni vyhazujou, se rozhodla tato dvojice sbírat a opravit. Daří se jim to tak, že si otevřeli první kamenný obchod v centru Prahy.

NNV_ShopTynska_tisk_011

Interiér obchodu je minimalistický, aby vynikl nábytek i bytové doplňky, které pánové prodávají. Kromě kousků, které kluci zachránili například před demolicí nebo zničením, v kamenné prodejně v Týnské ulici můžeme najít opravdové rarity. Například kožené křeslo a konferenční stolek, které navrhl v 70.letech designér Zbyněk Hřivnáč.

full_kreslo_1

Nanovo nabízí pouze originální kousky s historií, atmosférou a uměním v jednom. Většina z nich prošla buď úplnou nebo částečnou renovací.

full_kreslo_praha_1 full_objekt_hodiny_1 full_stolek_praha_4

Kromě nábytku a doplňků, které pochází z Československa, najdou se ale i věci ze zahraničí. Důležitým aspektem je umělecký nádech a jedinečný design. Dvojice Mrázek a Karásek věcem dávají druhou šanci.

Neváhejte navštívit web: http://www.nanovo.cz/cs

comments


Fashion Events
Author: Markéta Havrlantová

Podpořte autora
Starší příspěvky:
PartyLite: Svíčky, které provoní byt i potěší vaše oči

Svíček není nikdy dost. Navodí romantickou atmosféru a pocitově nás zahřejí, když je venku sychravo. V kombinaci s teplou koupelí...

Dailystyle News

Zavřít