Absolutní ženskost povýšená na novou úroveň. I tak by se dala charakterizovat nová kolekce módní návrhářky Zuzany Kubíčkové, která se konala v Madridu v rámci programu Mercedes-Benz International Designer Exchange Program.

Vzor pro kolekci Couture 2019 našla Zuzana Kubíčková v majestátní budově pražského Rudolfina. Modely jsou inspirované optimismem  19. století: lehké materiály a prvky negližé ale působí naprosto moderně. Pocit vzdušnosti umocňuje nejen použité peří, nylonová organza a vyšívaný tyl, ale také broušené křišťály Preciosa z Jablonce nad Nisou. Jedna z rób, která je zároveň vrcholem kolekce, je ušita výhradně ze sítě křišťálů značky Preciosa, V kolekci jsou použité i voskové perly.

Kubíčková sáhla i po šatonových růžích Maxima, které odrážejí až 264 paprsků světla, a jsou tak nejtřpytivějším kamenem ve své kategorii na světě. Mimo to Zuzana pracuje také s bavlněnou krajkou a hedvábím.Všech třicet modelů sází na klasické střihy, které nechávají vyniknout použitému zdobení. V jemné barevné paletě dominují tóny růžové, pudrové a nude, které doplňuje smetanová, černá a černobílý potisk.

Přehlídku zaštítil výměnný program Mercedes-Benz International Designer Exchange Přehlídku podpořila i příspěvková organizace ministerstva zahraničí Česká centra, zaměřená na propagaci České republiky ve světě. „Prezentace české módní scény patří k významným aktivitám, na které se Česká centra zaměřují při prezentaci současné tváře Česka. Pořádáme módní přehlídky, spolupracujeme se zahraničními týdny módy a zveme zahraniční odborníky, aby se v ČR seznámili s místní módou,“ říká k přehlídce Monika Koblerová, ředitelka Úseku kulturní diplomacie a Sítě Českých center.

Zdroj: archiv značky, webové stránky Zuzany Kubíčkové

comments


Fashion News
Author: Gabriela Knížková

Podpořte autora
Starší příspěvky:
Nová valentýnská kolekce značky TOUS boří všechny stereotypy

Již minulý rok se společnost TOUS rozhodla poněkud netradičně šířit univerzální lásku a i letos bude stereotyp svátku zamilovaných narušovat....

Zavřít