• Events  • 5 finalistů nové soutěže Mercedes-Benz Prague Fashion Week

5 finalistů nové soutěže Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Další žhavou novinkou MBPFW po všech změnách, o kterých jsme již informovali, bude letos konání Mercedes–Benz Talent 2015 – unikátní soutěže o nejtalentovanějšího studenta oděvního designu, korespondující se snahou o podporu mladých talentů a lokální kreativity.

Pět mladých talentů bylo vybráno na základě klauzurních prací patrony soutěže, osobnostmi českého návrhářství, Liběnou Rochovou a Pavlem Ivančicem, kteří se podpoře kreativity a mladých talentů věnují dlouhodobě. Adepty na titul nejtalentovanějšího mladého návrháře se stali: Kateřina Plamitzerová z Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM, Filip Jakab z Ateliéru módní tvorby na UMPRUM, Tereza Vančurová z TUV Liberec, Kristína Fečková z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a nakonec Mia Jadrná z Plzně. Úkolem každého z nich je vytvořit ze zadaných materiálů na libovolné téma jeden model. Soutěž vyvrcholí vyhodnocením odborné poroty 3. září v průběhu Mercedes-Benz Prague Fashion Week & Harper’s Bazaar Gala Dinner, zahajující maraton módních přehlídek MBPFW 2015. Vítěz tak získá nejen šanci představit svou práci širšímu publiku a získat cenné zkušenosti pro start vlastní kariéry, ale i možnost předvést svou kolekci na dalším Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku zdarma, účast na focení pro časopis Harper’s Bazaar a PR podporu ze strany MBPFW.

Spolu s patronem soutěže Pavlem Ivančicem tedy přejeme všem účastníkům „odvahu mít nápady, chuť do práce a oddanost věci“!