• Fashion News  • Aktuální kolekce Mulberry velí návrat do zlatých šedesátých

Aktuální kolekce Mulberry velí návrat do zlatých šedesátých

Bouffant jako pro Brigitte Bardot, několik vrstev umělých řas, vesmírné doplňky….Už se v duchu vracíte zpět v čase? Pak Vás nepochybně potěší nová kolekce SS19 od značky Mulberry. Britský módní dům totiž pro novou sezónu vytvořil dokonalé retro, po němž budete toužit i v současnosti.

Kreativní ředitel Mulberry Johnny Coca se inspiroval zejména britskou historií a bezstarostným optimismem doby, kdy svět šílel po Beatles. „Myšlenka britskosti se skládá z mnoha prvků, v uplynulých sezónách jsme zkoumali povstaleckou a aristokratickou podobu doplněnou žertovnými a romantickými ženskými prvky. Pro tuto sezónu jsem se ohlédl za  důležitým okamžikem v britské kultuře – Swinging Sixties – a zkoumal jeho hedonistickou  představu. Chtěl jsem něco zábavného, dynamického, bezstarostného, upřímného a popového. Je to kolekce, která se nese v duchu šedesátých let, ale převládá v ní současný náboj,“ řekl Coca. 

Jeho kousky jsou proto plné života a pastelových barev: nechybí světle růžová, mátová nebo sladká citrónová. Ty doplňují neutrální tóny hnědé, béžové a šedé. Dalším výrazným prvkem jsou geometrické vzory jako vystřižené z muzikálu Rebelové, ať už jde o velké puntíky, geometrické potisky nebo třeba veselé sedmikrásky. V kolekci se navíc poprvé představuje nová bucket bag Hampstead, která je praktická i cool zároveň.

Kde bude tohle všechno k dostání? Na adrese Široká 15 v Praze, kde nyní sídlí nový multibrandový butik The Store, o jehož slavnostním otevření jsme Vás informovali nedávno. Vyrazte se s námi přenést do Swinging Sixties a ponořte se do počátků britské pop kultury!

https://www.youtube.com/watch?v=4Qi9XPcKcMk

zdroj: archiv Mulberry/The Store, 12