• Fashion News  • Alber Elbaz opouští Lanvin

Alber Elbaz opouští Lanvin

Alber Elbaz, designér izraelského původu, opuští po 14-ti letech místo kreativního ředitele francouzského módního domu Lanvin. Všichni s napjetím očekávají oficiální prohlášení značky, avšak Alber Elbaz ve svém osobním prohlášení oznámil, že rozhodnutí nebylo jeho. Jeho pracovní poměr byl ukončen z důvodu nedávných neshod se zaměstnavateli. Alber+Elbaz+Lanvin+H+Haute+Couture+Show+Runway+-S9wfU9d8WFl

Zaměstnanci Lanvin protestují. Minulý týden se uskutečnilo náročné setkání face-to-face zaměstnanců s majitelem značky Sha-Law Wangem. Společenská podniková rada chce po Wangovi, aby vyslechl veškeré zprávy a obavy od zaměstnanců a následně odpověděl na veškeré otázky, které jsou kladeny vedení již delší dobu. V neposlední řadě požadují, aby byl Albert Elbaz dosazen zpět na své místo. Jsou zde i zprávy, že by celá záležitost mohla dojít až k obchodnímu soudu v Paříži.

Momentálně se celý módní svět točí kolem dohadů o volném místě kreativního ředitele Dioru, po nedávném odchodu Ralfa Simonse a některé spekulace naznačují, že by toto místo mohl obsadit právě Alber Elbaz.

Alber-Elbaz-and-model

Zdroje: 1, 2, 3