• Lifestyle  • Big Shock

Big Shock

Cestování nyní nemá žádné hranice. Stereotyp o tom, že cestování kolem světa je něco náročného a neskutečného se stal terčem vtipů součastné doby. Událost “How to travel the World” vám poví více.

Největší cestovatelský festival v ČR “KOLEM SVĚTA” se koná tento víkendu 28. – 29. listopadu 2015. Národní Dům na Smíchové otvírá dveře do budoucnosti pro návštěvníky, hledající “svůj nový sýr”! V pěti sálech budou paralelně probíhat přednášky, filmy, umělecká vystoupení, interaktivní workshopy tradičních řemesel JV Asie nebo Afriky.

Manon-Vulkaan-Selfie

Hlavním hostem festivalu je holandská herečka a cestovatelka MANON OSSEVOORT, které se podařilo dorazit na „konec světa“ z Nizozemí. Cesta na Jižní pól trvala přes 4 roky a celou dobu cestovala svým traktorem. Pro dosažení Jižního pólu měla nový speciálně zateplený traktor Massey Ferguson. “Sny se mají plnit. Sometimes you just have to do it!” – pevně předsvečuje Manon Ossevoort.

Dalším inspirativním hostem bude dobrodruh DAN PŘIBÁŇ, který se svým týmem žlutých trabantů a motorek projel Austrálii, Indonésii, Východní Timor a Thajsko. Poslední cesta tohoto „žlutého cirkusu“ trvala neuvěřitelných 6 měsíců.

Karel-Wolf-vystup-na-norsky-ledovec

JAN HOMOLA je známý hudebník působící ve skupině WOHNOUT, ale málokdo tuší, jak často tráví volný čas na cestách. Vždy s kytarou, vždy s batohem a vždy nezávisle. Barma, Venezuela, Vietnam, Srí Lanka, Kuba, Laos, Kambodža – to je příkladný výčet zemí, které navštívil. Na festivalu KOLEM SVĚTA představí několik zemí JV Asie.

LADISLAV ZIBURA v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se pěšky do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu se mu podařilo ujít 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanout pod Zdí nářků a prožít největší dobrodružství svého života. Těšit se můžete na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.

 

1