• Fashion Events  • Cartier na pařížském Fashion Weeku odhalil kolekci Coloratura

Cartier na pařížském Fashion Weeku odhalil kolekci Coloratura

Klenotník králů a král klenotníků uzavřel pařížský týden módy. Šperkařský dům Cartier zakončil Haute Couture Fashion Week luxusní večeří plnou hvězd: stalo se tak ku příležitosti představení nejnovější kolekce Coloratura. 

Podle legendární značky, na jejíž práci s kovy a drahými kameny nedala dopustit například herečka a monacká kněžna Grace Kelly, je nejnovější řada oslavou všeobecné zvědavosti a otevřenosti okolnímu světu. Představení barevných klenotů Cartier oslavil v Paříži prostřednictvím opulentní večeře na nádvoří Cour Carré světoznámé galerie Louvre. Na počest rozmanitosti pozval klenotnický dům krásky z několika koutů světa: mezi hosty nechyběla italská diva Monica Belluci, francouzsko-italská herečka Bianca Brandolini, indická herečka Freida Pinto, Angličanka Naomi Watts, francouzská herečka a režisérka Mélanie Laurent nebo íránská hvězda Golshifteh Fahrani. Večírek se konal pod skleněným přístřeškem vybudovaným speciálně pro Cartier. Nechyběla ani umělecká vložka, o kterou se vyjma tanečního sboru pod taktovkou choreografky a primabaleríny Marie-Agnès Gillot postarala také zpěvačka Dua Lipa a jazzman Jamie Cullum.

Místo konání přehlídky: pařížský Louvre

Zleva Freida Pinto, Naomi Watts, Monica Bellucci, Mélanie Laurent, Bianca Brandolini a Golshifteh Fahrani

Značku Cartier založil roku 1847 v Paříži Louis-François Cartier. Kromě šperků je známá také pro svoje luxusní hodinky. Ke Cartier neodmyslitelně patří symbol pantera, objevující se na známé kolekci Bestiář vedle draků, hadů a krokodýlů. Vůbec první brož s panterem byla značkou vyrobena pro manželku vévody z Windsoru, Američanku Wallis Simpson. Firma se obecně u příslušníků královského dvora těšila význačnému postavení: Eduard VII. z ní dokonce udělal výsadního dodavatele šperků pro britský královský dvůr. V současnosti je asi nejznámějším šperkem Cartier Love Bracelet, který se zrodil v New Yorku v 70. letech a představuje lásku a oddanost životnímu partnerovi. Ačkoliv je cena mnoha šperků Cartier závratná, jedno je jisté: pokud se do nich rozhodnete investovat, jejich krása, kvalita a nadčasovost vám zaručí, že je jejich nositelem nebudete jenom vy, ale také několik generací po vás.

Kanaga Necklace

Yoshino Necklace

Chromaphonia Necklace

Zdroj: archiv značky Cartier