• Lifestyle  • Degustando Italia – to nejlepší s italské gastronomie nyní v Praze

Degustando Italia – to nejlepší s italské gastronomie nyní v Praze

Vyhlášená a oblíbená italská kuchyně u nás dostala nový impuls v podobě značky „Degustando Italia“, která přináší na český trh to nejlepší ze středomořské gastronomie. Italští „mistři chutí“ přivážejí do Prahy vybraná vína a suroviny i polotovary pro tradiční pokrmy, vše pečlivě vybrané a přímo od výrobců. Každá láhev vína má svůj příběh, který nám s láskou k italskému jídlu a stravování jako součástí své svébytné kultury a kulturního dědictví, přijeli s vášní vyprávět.


Značka „Degustando Italia“ se představila na exkluzívním večeru, konaném 31. října v hotelu Le Palais Art Hotel Prague. Za účasti zástupců italské ambasády dalších významných hostů ze světa diplomacie, businessu i kultury proběhla gala večere, přinášející to nejlepší ze sicilské kuchyně.
Podávaly se zejména dary moře té nejvyšší kvality, upravené na různé způsoby, spolu se špičkovými víny. Speciálním hostem byl legendární DJ Ravin z pařížského Buddha Baru a pianista Erose Ramazzotiho, který se postaral o hudební vsuvku.

degustando italia
Nejdůležitějším tématem večera ale byla filozofie zakladatelů „Degustando Italia“ a ta je jednoznačná – spojuje je vášnivá láska k dobrému jídlu a vínům a chtějí předkládat náročnému zákazníkovi pouze to nejlepší z nejlepšího, co italská gastronomie nabízí. Stolování a stravování je pro ně nedílnou součástí jejich typické kultury a tuto zkušenost se snaží předat také svým zákazníkům a odběratelům. S tou největší pečlivostí a hlubokou znalostí lokálních specifik si vybírají své dodavatele, a cení si nade vše tradičních postupů a původních technologií. Na naše stoly tak pomáhají doputovat například špičkovým sicilským vínům z rodinné farmy Romano, která se rozkládá na rozvalinách starobylého arabského města Jetas v sicilských horách. Tradičními postupy a ruční prací se tam rodí vína z hroznů, dozrávajících v naprosto specifických lokálních klimatických podmínkách, které jim dávají jejich unikátní a specifickou plnost a chuť. Výrobci těchto vín však svádějí v současnosti těžký boj s průmyslovými velkovýrobci a ne příliš šťastnou dotační politikou, která podporuje pouze nově vznikající vinařství a na staletí staré tradiční rodinné farmy nepamatuje. Je dobré pít chutné víno, ale je naprosto skvělé pít špičkové víno té nejvyšší kvality a navíc znát důvěrně jeho příběh, nebo mít například možnost osobně poznat majitele rodinné farmy, kde vzniká.
A to je příležitost, kterou teď přináší „Degustando Italia“ i k nám.

 

Kontaktní místo a obchod “Degustando Italia” naleznete v Praze na Starém Městě, v ulici Bílkova 19.

 

Zdroj: 1