• Lifestyle  • Demokratizace tetování: Personal Tattoo Machine od studia DeFORM

Demokratizace tetování: Personal Tattoo Machine od studia DeFORM

Studio DeFORM představilo svou novinku, která zřejmě osloví především milovníky permanentních bodymodifikací. Svět tetování, který byl doposud doménou vyvolené skupinky profesionálů, zažívá svěží závan svobody v podobě Personal Tattoo Machine – tetovacího strojku v designovém provedení, se kterým může každý v pohodlí svého domova materializovat své nápady do vlastní kůže bez potřeby profesionálního tatéra.

Studio DeFORM bylo založeno Jakubem Pollágem a Václavem Mlynářem v roce 2011 v době jejich studií na pražské Akademii výtvarných umění. V současnosti DeFORM sídlí v Londýně, kde oba zakladatelé pokračovali ve studiu na Royal College of Art. Jejich práce se soustřeďuje na produktový design a design nábytku, interiéry a návrhy výstavních a prodejních prostor a snaží se nalézat rovnováhu mezi komerčními a nezávislými tvůrčími projekty. Jen za posledních několik let DeFORM svou práci prezentovalo například na Designbloku 2015, Salone di Mobile Milan, Vienna Design Week nebo London Design Festivalu. V roce 2014 se stalo nositelem ceny „Young Talent“ soutěže Czech Grand Design a v roce 2013 si z pražského Designbloku odneslo cenu za nejlepší studiovou prezentaci.

static1.squarespace.com

Mezi jejich poslední produkty patří právě Personal Tattoo Machine , jehož účelem je podle autorů demokratizace tetovacího průmyslu. Je to nástroj, který nadšencům dává možnost trvale zaznamenat své významné zážitky a myšlenky rovnou do své kůže. Jak přiznávají i tvůrci, takto vzniklá tetování zřejmě nebudou esteticky konkurovat těm profesionálním, avšak jejich význam spočívá právě v revoluční možnosti bezprostředně reflektovat významné okamžiky života, což je jako umělecký koncept určitě zajímavé.

Pei_detail

PTM má jednoduchý mechanismus a obsahuje vše, co k tetování potřebujete, včetně jehel. Proces uvedení do chodu je snadný a rychlý a vše je samozřejmě sterilní. A to vše navíc pochopitelně ve vkusném minimalistickém designovém provedení a ve svěží módní barvě.

 

Zdroje: 1