• Lifestyle  • Deset triků, jak se sbalit na cesty (a nezbláznit se)

Deset triků, jak se sbalit na cesty (a nezbláznit se)

Cestování a objevování nových míst patří mezi nejlepší věci na světě. Bohužel s sebou ale přináší i malou nevýhodu: Balení! Pokud Vás znervózňuje i pouhá zmínka o něm, nezoufejte. Máme pro Vás totiž deset tipů, s nimiž přípravy na cesty hravě zvládnete.

  1. Neskládejte, rolujte. Dáváte oblečení do kufru v úhledných komíncích? Zkuste to tentokrát jinak. Nejen, že si rolováním oblečení ušetříte místo, ale zabráníte také jeho pomačkání.
  2. Boty v koupací čepici. Koupací čepice už dnes povětšinou patří minulosti, kdy si dámy při plavání chránily trvalou. Hodit se Vám ale může stále, třeba jako ochrana před chlorovanou vodou, která vlasy vysušuje. Jak ji využít při balení? Schovejte do ní boty, které budou pevně držet a neušpiní tak zbytek oblečení. Gumu pak jednoduše vypláchnete vodou.
  3. Křehké předměty schovejte do ponožek. Ať už s sebou musíte mít kulmu na vlasy nebo domů vezete suvenýry z dovolené, ponožky v kufru skvěle poslouží jako tlumič. Schovávání předmětů do ponožek navíc opět šetří tak vzácný prostor v zavazadle.
  4. Plánujte s předstihem. Pravidlo, které se při cestování rozhodně vyplatí nezanedbávat? Vyhradit si čas a naplánovat všechny outfity dopředu. Vyhnete se tak zmatečnému přihazování dalších a dalších topů „pro jistotu“, které na sebe nakonec nikdy neobléknete. Ano, známe to taky.
  5. Bez šátku ani ránu. Šátek je jeden z nejuniverzálnějších kousků oblečení, který se hodí při každé příležitosti a do každého počasí. Namátkou: zahřeje Vás v letadle, je základem v chladném počasí, v horku zase nahradí top, sukni nebo plážovou deku.
  6. Nepodléhejte pokušení. Tenhle tip souvisí úzce s číslem 4. Vážně potřebujete čtvery různé plavky a tři páry slunečních brýlí? Pravděpodobně ne. Snažte se proto balit s chladnou hlavou a u každé věci, kterou do zavazadla hodíte, se zamyslete, jestli je opravdu nutná. Vaše záda i peněženka Vám poděkují!
  7. Těžké věci dospod kufru. Tip, který oceníte až poté, co v cílové destinaci kufr otevřete. Obsah totiž patrně bude výrazně úhlednější, pokud jste všechny těžké předměty uložili na dno zavazadla.
  8. Vsaďte na jednotnou barevnou paletu. Nemáme nic proti výrazným outfitům, naopak! Při balení na dovolenou ale doporučujeme spíše jednoduché základní barvy, které mezi sebou bez problémů zkombinujete. Pokud by Vám barvy přece jen chyběly, přibalte několik zářivých doplňků. Skvělý look zaručen.
  9. Pořiďte si barevné zavazadlo. Kolikrát už jste na letišti marně vyhlíželi svůj jednoduchý černý kufr, který si patrně pořídila polovina cestujících? Přesně tak! Ušetřete si nervy a investujte do zavazadla ve výrazné barvě či designu. Bonus? Originalita!
  10. Prostor pro nakupování. Balení jste zvládli na jedničku, odměna je proto na místě. Myslete na to, že cestách určitě minete několik skvělých obchodů nebo objevíte neodolatelné slevy. Byla by škoda si je kvůli prostoru nechat ujít, ne?

zdroj: Profimedia