• Events  • Designové vánoční nákupy

Designové vánoční nákupy

O právě uplynulém víkendu probíhal již tradiční prodejní festival designu DESIGNSUPERMARKET, největší předvánoční svátek českého designu. Jaký byl a jaké nejzajímavější značky a produkty se na něm představily, se dozvíte v následujícím článku. Pokud jste ho prošvihli, nezoufejte, protože my jsme ho za Vás poctivě prošli a nabízíme Vám tipy na to nejlepší, co na něm bylo letos k vidění. Můžete tak nákupy ještě dohnat v showroomech nebo na e-shopech jednotlivých prezentovaných výrobců a třeba to stihnete ještě do Vánoc!

DSM zaplnil na 4 dny prostory Kavkova domu v Praze, ve kterém jste za festival pass v hodnotě 130 kč mohli obdivovat prezentace celé stovky předních českých i zahraničních designérů a značek, nebo navštívit doprovodný program, gastro/meeting point nebo knihkupectví či jeden z večírků s DJs. Ve stovce značek a tisícovkách výrobků a doplňků se našly takové, které nás zaujaly nebo něčím vynikly a rozhodně bychom je napsali na náš „must have“ list:

Stojan na šperky MONOLITH – FAIN WOOD je nová česká značka, která na letošním DSM představila své luxusní dřevěné interiérové doplňky. Unikátní stojan na šperky MONOLITH, navržený Borisem Klimkem, je vyráběn v Česku, ze šumavského dřeva a pyšní se krystalicky čistým designem a maximální praktičností.

FainWoodPeněženky LU – Pod značkou LU, čili Leather Utilities, tvoří návrhářka Lucie Kratěnová, absolventka oboru módní návrhářství na Westminster University v Londýně. Zaměřuje se na výrobu klasických kožených doplňků, jejichž jednoduché čisté linie jsou zvýrazněny originálními detaily. Kůže se potkává s kožešinou, nadčasová krása a funkčnost vítězí nad povrchní sezónností. Při výrobě se precizně dodržují klasické rukodělné postupy brašnářského a sedlářského řemesla, velký důraz je kladen na výběr prvotřídního  materiálu a v neposlední řadě i minimální ekologickou zátěž. Proto jsou všechny používané kůže činěné tříslovinou bez chemických substancí. Nás „dostaly“ nadčasově elegantní peněženky se zlatou páskou.

LU

Trička METRÁŽ – projekt METRÁŽ spojuje módu, design, doplňky a společenskou odpovědnost. Je zaměřen na ženy, které se ocitly v obtížných životních situacích. Založily ho designérka Lucie Kutálková (LEEDA) a divadelní režisérka a dramaterapeutka Kateřina Jungová. V rámci pravidelných workshopů a ve spolupráci s designérem vzniká kolekce, kterou spoluvytvářejí zejména ženy zasažené či ohrožené ztrátou trvalého domova. Na DSM jsme si zamilovali jejich úžasná jednoduchá „oversized“ trika z úžasně příjemného materiálu s minimalistickými motivy.

metráž