• Beauty  • 9 nejčastějších beauty chyb, kterých se vyplatí vyvarovat

9 nejčastějších beauty chyb, kterých se vyplatí vyvarovat

Máte svůj zavedený zkrášlující rituál, který děláte takřka automaticky, a příliš ho neměníte? Nejste sama! Je ale možné, že se v něm vyskytují kroky, jenž působí na zdraví vaší pleti, vlasů a těla spíše kontraproduktivně. Zkuste proto udělat malou revizi a zjistit, jestli se mezi výčtem zlozvyků neobjeví i ten váš. Rozdílu si pak zaručeně všimnete.

  1. Vynecháváte čistící šampón. Pokud máte po umytí pocit, že vaše vlasy jsou pořád lehce mastné a zplihlé, postrádáte lesk a za chvíli byste zase nejraději strčila hlavu pod sprchu, pravděpodobně vynecháváte hloubkové čištění. To totiž prospívá nejen obličeji, ale také pokožce hlavy. Minimálně jednou za měsíc proto použijte hloubkově čistící šampón a vlasový peeling, abyste hřívu důkladně zbavila od vrstvy mazu, produktů a prachu. Vlasy budou zase lesklé, hebké a nadýchané.
  2. Extrémně utahujete culík. Víme, že hladké a utažené účesy působí elegantně a sofistikovaně. Přísný drdol je ale bohužel nekompromisní i k vlasovým kořínkům, které vlivem neustálého tahu od obličeje mohou začít ochabovat: výsledkem je oslabení vlasů nebo dokonce vypadávání. Nezapomínejte proto občas odložit gumičky a dát kštici potřebnou pauzu.
  3. Vlasy češete od hlavy, ne od konečků. Dostatečným argumentem pro to, abyste s tímto zlozvykem přestala, je bolestivé tahání doprovázené tlumeným trhavým zvukem – právě si totiž vyrábíte roztřepené konečky. Na nejslabší část vlasu totiž od hlavy vyvíjíte tlak, pod nímž se s největší pravděpodobností začne lámat. Postupujte proto obráceně: nejprve jemně učešte spodní část vlasů a postupně se přesouvejte ke kořínkům. Je to mnohem zdravější!
  4. Přeháníte to s peelingem – zejména na akné. Možná občas podlehnete pocitu, že mastnou a aknózní pleť je potřeba “vycídit” a peelingem vyčistit dohladka. Opak je ale pravdou! Čištění a pravidelné odstraňování mrtvých kožních buněk je sice velmi důležité, ale všeho s mírou. Především nadužívání mechanických peelingů (těch s drobnými částečkami, které bývají agresivnější než chemické) totiž pleť dráždí a podněcuje k další tvorbě pupínků. Raději proto upravte životosprávu a používejte korekční krémy. S peelingem si vystačíte jednou až dvakrát týdně.
  5. Při péči ignorujete svůj krk. Poučka, kterou už jste nejspíš slyšela mnohokrát. Jednou za čas si ji ale neškodí připomenout. Při péči o pleť se nezaměřujte pouze na pokožku obličeje, ale přípravky stáhněte také na krk. Vedle rukou je to jedno z prvních míst, kde uvidíte stárnutí pleti. Úplně nejlepší je pak postupovat od krku směrem nahoru, abyste pokožku přirozeně vypínala.
  6. Máte pocit, že na přípravky proti stárnutí je ještě brzo. Nebojte, nesnažíme se vám tím nic naznačit! Jde zkrátka o to, že produkty proti stárnutí pleti nejúčinněji fungují jako prevence: je mnohem jednodušší vráskám a pigmentovým skvrnám předcházet, než se je později snažit odstraňovat. Nebojte se proto začít klidně po 25. narozeninách: vaše pleť vám do budoucna poděkuje.
  7. Používáte prošlý makeup. Jistě, dekorativní kosmetika často nebývá zrovna levná. Přesto byste se měla smířit s jejím datem expirace a kosmetickou taštičku pravidelně třídit. Prošlý makeup totiž dokáže na obličeji udělat pěknou paseku, a to i dlouhodobě. Například stará řasenka může zavdat příčinu nepříjemnému zánětu spojivek. V korektoru se zase namnoží bakterie. Nejdéle pak vydrží pudrové produkty, jako jsou oční stíny – i ty ale jednou za čas proberte. Za problémy s pletí vám vážně nestojí.
  8. Máte příliš světlý korektor. Trend extrémně světlých trojúhelníků pod očima se sice na Instagramu objevuje neustále, je lepší mu ale nepodléhat. Pozornost do středu obličeje sice přitáhne, ale ze všech špatných důvodů – nesedí k barvě pleti a v kombinaci s tmavými stíny vytváří efekt “pandích očí”. Raději proto používejte odstín odpovídající zbytku obličeje či jen lehounce světlejší.
  9. Zapomínáte na primer. Primer funguje jako ochranná bariéra mezi pletí a podkladovou bází, která navíc vylepšuje vlastnosti makeupu a prodlužuje jeho životnost. Správný primer odpovídající vašemu typu pleti tak nejen mnohonásobně vylepší celkový vzhled, ale zaručí, že pleť bude vypadat dobře celý den. Snažte se ho proto nevynechávat. Důležitý je před aplikací makeupu také lehký krém, který eliminuje nevzhledná suchá místa.

Zdroj: 1234