• Fashion Events  • Dyzajn market × Léto
dm leto

Dyzajn market × Léto

Není tomu dlouho, co jsme Vás zvali na Jarní Dyzajn market, ale čas letí a my bychom s Vámi rádi oslavili příchod léta na další prodejní výstavě autorské tvorby českých návrhářů a designérů. Tato událost se uskuteční 21. června 2014 od 10:00 do 20:00 opět na Piazzetě Národního divadla, Praha 1; MOSAIC HOUSE – Design & Music Hostel (Odborů 278/4, Praha 2, zde 11:00 – 19:00) a nově i kreativní prostor Era svět (Jungmannovo náměstí 767, Praha 1). Stejně jako květiny, stromy a příroda během léta sílí, rostou a zelenají se, tak i Dyzajn market posílil, rozrostl se a dokonce se zazelená. Tentokrát budete moci navštívit tři místa,  která budou obsypána módou, šperky, doplňky, dobrým jídlem, skvělým pitím a neopakovatelnou „dyzajnmarketovou“ atmosférou.

Dyzajn market bude opět oplývat novinkami. Rozhodně se ale nemusíte bát, že byste přišli o své oblíbené tvůrce, čili stálice. Chybět nebudou kabelky a tašky z bezpečnostních pásů ZasPas, nesmrtelné batohy Playbag, folklórní kabelky Goshico, streetové oblečení ATOM RAT, éterická trička a šaty KOKO, tylové sukně Akari, dámské a pánské originální oblečení YAXI TAXI, trefná trička youngprimitive, oblázkové šperky mihulli, super barevné šperky Vuchu, stříbrné šperky Lubor Baum, ptačí brože Bulbul, smaltové „jako živé“ brože Haneri, “kosočtverce” minimon, designový porcelán Studio Malíská, punčocháče PipiPunk, designové obchůdky Kuráž a Julius FashionShop, steampunkové šperky skynet a origami šperky atelier MATE.

Na všech třech místech, kde se bude letní Dyzajn market odehrávat, najdete nováčky, jejichž stánky rozhodně stojí za to navštívit.

Na Piazzetě: Plátěné obaly na tablety a notebooky Mad Max, kartónové dekorace a hračky UNLIMITED DESIGN, minimalistické a praktické doplňky do domácnosti VJEM, papírové sešity a další papírové zboží formace, dekorační psací tabule TABU a papírnictví „z druhé ruky“ REFORMÁT. Nevíte, co si představit pod pojmem „příroda zalitá v porcelánu“? Tak se zajděte kochat k Atropa Porcelán. Pro vyznavače skateboardingu budou k mání kabelky a tašky, které jsou vyrobeny právě ze starých skateboardových desek Woodbags. Pokud máte raději střídmější, ale přesto nápadité kabelky, tak můžete vyrazit k Popular. Dalším netradičním materiálem je beton, ze kterého tvoří krásné šperky Holcim Art. Všechny romantické duše zaplesají nad stánkem květinářství Papavera, kde budou ke koupi přírodní květinové vazby, věnce a jiné luční kvítí.

MOSAIC HOUSE:Hravé kabelky CattyClairys, barevné šperky cvok, filcové brože takitak a různé papírenské a jiné zboží s nádechem dob minulých od Koláže a retrokoláže.

 V Era světě:Trička, která vznikají za pomoci slunečních paprsků od AntropoGallery, dekorace na zeď ze starých vinylových desek I1CO, originální notesy, sešity a diáře od Les Notes a pro rodiny s dětmi nápadité oblečení od Klarabara, či toSauer. A pro úplně nejmenší parádnice doplňky od Loopita, která vytváří i netradiční závěsy nad postýlku vaší malé ratolesti.

Je již tradicí, že dopoledne patří těm nejmenším divákům a v sobotu pro ně tedy bude od 11:00 přichystáno divadélko Buchty a Loutky s pohádkou Zlatá husa. Od 12:30 do 13:00 se můžete podívat na dvě módní přehlídky a to konkrétně romantické šaty od Lusindy, které budou doplněny květinovými čelenkami Magaela, posléze se na molo vydají modelky v šatech Zlatá padesátá společně s kabelkami Kertag. Od 13:30 můžete shlédnout celkem tři módní přehlídky. První bude v podání obchůdku Kuráž, která vám ukáže, že díky značce LULL můžete být chic i doma během lenošení. Jako předposlední se ukáže dámská móda DAYA, která se, po letech, vrací zpátky mezi nás! Dayiny modelky s kabelkami BODLINE doprovodí švarní muži v oblečení Loram. Na konci přehlídkových bloků se můžete těšit na něco nevídaného. Dyzajn market se totiž spojil s 15 tvůrci a společně vytvořili limitovanou kolekci Dyzajn market Dyzajn, která se ponese v černo – bílé a limetkové kombinaci a vše si budete moci prohlédnout během samostatné módní přehlídky i na stánku během celého. Od 16:30 si budete moci vychutnat koncert Lukáše Vávry alias M a y e n.

Pokud máte dobrodružnou povahu a chcete si odnést dyzajnovou odměnu, není nic jednoduššího, než se zaregistrovat u Rekol a jedno z kol si zdarma vypůjčit (platí i pro ty, kteří již u Rekol zaregistrovaní jsou) a objet na něm všechna tři místa konání Dyzajn marketu. Na každém místě dostanete razítko do letáčku od jednoho z organizátorů. Poslední razítko získáte na INFO stanu, kde si také budete moci vyzvednout výhru.

Tradičně si můžete pochutnat na kvalitním jídle a pití ve stánku Café Jericho, nebo na sladkých i slaných palačinkách Galetka. V případě, že budete mít chuť na něco italského, doporučujeme stánek Wine&Food Market. Pokud budete chtít něco ryze českého, stavte se u stánku Z vesniček a měst, který nabídne občerstvení z tuzemských farmářských potravin. Došla energie? Tak hurá pro kávu do La Genovese VinCaffé. Ke kávě to chce něco sladkého, že? Mlsná Káča, či PetriSimo se o to postarají. Pro čokoholiky budou nachystány ručně vyráběné čokolády Chocomaze a pralinky ČO-XO. K létu prostě patří zmrzlina, tu nejlepší nabídne Angelato.

Pokud chcete udělat něco dobrého i pro jiné můžete navštívit stánek Kokoza, kde koupí sazeničky pomůžete seniorům a životnímu prostředí. Dále Domov seniorů CENTRIN (v MOSAIC HOUSE) podpoříte třeba koupí s láskou vyráběného pampeliškového sirupu. Dobročinný obchod Cesta domů je obchod benefiční, jehož výtěžek jde na provoz domácího hospice, který zajišťuje důstojnou péči o umírající v posledních dnech a jejich blízké tak, aby je mohli strávit doma.

Každý Dyzajn market je něčím nový a my už se nemůžeme dočkat, čím nás ten letní díl překvapí. Pokud stále váháte, co budete dělat v sobotu 21. 6. 2014 rozhodně přijďte na Piazettu Národního divadla určitě se tam někde potkáme, protože tým DailyStyle samozřejmě nesmí chybět.

Více informací na www.dyzajnmarket.com , www.facebook.com/dyzajnmarket .

dm leto

 

dm leto

Zdroje : 1, 2