• Fashion News  • Fashion Recycling Week

Fashion Recycling Week

Řetězec H&M se spojil s londýnskou akademií London College of Fashion, aby společně světu představily první Fashion Recycling Week v historii módního světa!

Jedná se o snahu získat větší pozornost a zájem veřejnosti o obnovitenou módu (oblečení, které bylo již používané nebo oblečení, které je vyrobeno z materiálů, které byly a nadále i budou recyklovatelné). Jejich další snahou je povzbudit lidi k lepšímu chování a péči o oblečení a znovuvyužívání “zastaralých” kousků.HM-Daria

A tak se gigant mezi giganty (H&M) spojil s londýnskou univerzitou a jejími studenty. Společně vytvořili obrovské výlohy v jednotlivýh H&M obchodech za pomoci oblečení z Garment Collecting Initiative (“oděvní sběrna”), která se zabývá znovu obnovováním a recyklováním oblečení z takzvaných “módních odpadišť”. Veškeré materiály, které jsou během Fashion Recycling Weeku použity, pocházejí z minimálně 97% recyklovaných znovuobnovitelných zdrojů.

fashion-recycling-week-1-6aug15-pr_b_320x480HM-Fashion-Recycling-Week3

“Chceme lidem představit a ukázat práce studentů a jejich tvůrčí přístupy k již používanému oblečení a textilií, které většina z nás pokládá za módní odpad. Tímto způsobem chceme veřejnost povzbudit, aby si svého oblečení vážila, jako svých vzácností, které mají a můžou i nadále mít.” řekla Renée Cuoco, manažerka Centre for Sustainable Fashion (centrum pro udržitelnou módu).

 

Zdroje: 1, 2