• Events  • Fejková představila kolekci JARO / LÉTO 2016 na Zahájení terasové sezóny v Mánesu

Fejková představila kolekci JARO / LÉTO 2016 na Zahájení terasové sezóny v Mánesu

Ve čtvrtek 5.5.2016 se v pražském Mánesu konala velkolepá společenská akce „Zahájení terasové sezóny“, s celovečerním programem, jehož součástí bylo i exkluzivní představení nové kolekce Heleny Fejkové. V kolekci JARO / LÉTO 2016 se jedna z ikon našeho módního návrhářství vrátila k jednoduchým liniím, světlým přírodním odstínům a kvalitním vzdušným přírodním materiálům jako je len a hedvábí.

Prostornou přehlídkovou terasu rozjasnily místo modelek tanečnice Baletu Národního divadla v režné, bílé, slonové a béžové barvě. Protančily se přehlídkou v rozevlátých šatech, kostýmech, širokých kalhotách, sukních i halenkách – a pamětníkům představily i volné pokračování skvělé řady ORIGINAL LINEN JEANS z autorčiny tvorby z počátku tisíciletí.
Autorka uvedla modely pro vycházku, společnost i svatbu – ležérní, vtipné, elegantní, decentní i vyzývavé – a nevynechala ani svoji oblíbenou černo-bílou sekvenci. Příliš nehledala trendy, ale spíše atmosféru bezstarostného léta, vzdušnost, lehkost, pohodu a radost ze života – a diváci to ocenili!
V rytmu skvělého swingu Bohemia Big Bandu a ve spolupráci se šperkařkou Jitkou Mlynarčik Kudláčkovou se skvěle podařilo uvést premiérové hosty do stylové atmosféry legendární nově zrekonstruované pražské Výstavní síně.

Součástí akce, kterou provázeli Klára Doležalová a Karel Voříšek, bylo kromě hudební produkce a módní přehlídky hlavně představení nových kolekcí uměleckých děl, zdobících nově zrekonstruované venkovní i vnitřní prostory restauračních provozů ikonické budovy, mezi nimiž figurují díla sklářského umělce Rudolfa Burdy, fotografa Jadrana Šetlíka, sochařky Barbory Daušové a dalších.

Foto z akce: Martin Fryč

Zdroje: 1,2