• Beauty  • Festivalové líčení – v jakém make-upu zazářit?

Festivalové líčení – v jakém make-upu zazářit?

Tradičně jako každé léto, i to letošní bude ve znamení festivalů, dobré hudby, jídla a pití. Festival je ideální příležitost, při které můžete povolit uzdu své fantazie a vyladit váš vzhled do posledního detailu. Originální líčení je samozřejmě nutností. Bez čeho se ani letos neobejdete?

U festivalového líčení se rozhodně nemusíte držet pravidla, že méně je více. Naopak, čím více bude váš vzhled crazy, tím lépe. Ani letos nevyšly z módy duhové odstíny, nalepovací kamínky, květinové a indiánské čelenky, copánky, klobouky. 

Dobrý make-up je základem každého líčení. U toho festivalové si dejte obzvlášť záležet na výběru. Volte takový, ve kterém nebude vaše pleť mastná, bude lehký a jednoduše se v něm budete cítit dobře. Přeci jen na festivalu trávíte většinu dne na sluníčku a nikdo nechce rozteklý a lepivý make-up. Pokud zvolíte variantu s ochranným faktorem, máte rovnou o problém míň. 


Důležitá je tvářenka, bronzer a rozjasňovač. Tyto pomocníky se nebojte s chutí použít. Pokud nebude výsledek podle vašich představ, přidejte třpytky na lícní kosti, krk a dekolt. Třpytek není nikdy dost. 

Na očních stínech stojí celý look. Modrá, zelená, fialová, zlatá, růžová, jednoduše si vykouzlete na víčkách duhu. Doplňte černou úzkou linkou, případně nalepovacími řasami a máte hotovo. Tip: Použijte voděodolnou řasenku, v horku vám udělá dobrou službu. 

Rtěnku volte podle líčení očí. Pokud je hodně výrazné, není potřeba přebíjet křiklavou barvou.

Žádný festivalový look se neobejde bez účesu. I tady platí, že vaše možnosti jsou téměř neomezené. Upleťte si copánky, zauzlujte culíky, přidejte peříčka a sponky. Nasaďte si čelenku, klobouk nebo šátek a můžete vyrazit. 

Ať už vás napadne cokoliv, nic nebude špatně. Nesmíte ale zapomenout na nejdůležitější doplňek – úsměv na tváři.

Zdroje: 1, 2, 3, 4