• Lifestyle  • Hledáte letní posezení s úchvatnou terasou?

Hledáte letní posezení s úchvatnou terasou?

Léto je v plném proudu, počasí nám přeje a právě Vám, kteří nejste zrovna na dovolené u moře a nacházíte se v naší metropoli, přinášíme 4 skvělé tipy na restaurace nebo vinárny s úžasnými terasami, které lákají k letnímu posezení za teplých večerů a ohromí vás neobvyklým či unikátním výhledem nebo specifickou atmosférou.

1. Letní terasa restaurantu Le Papillon v Le Palais Art Hotelu Prague

Restaurace Le Papillon se nachází v poklidné lokalitě na samém okraji Vinohrad v pětihvězdičkovém luxusním hotelu Le Palais Art Hotel Prague a disponuje nádhernou letní terasou. Projdete – li lobby barem a stylovou knihovnou v přízemí hotelu, dostanete se do zahrady, kde k zrekonstruovanému historickému objektu přiléhá velká terasa vybavená letním barem. Restaurant servíruje inovativní pokrmy italské haute cuisine, které si můžete vychutnat ohromeni neobvyklým výhledem na Nuselské údolí a panorama Pankráce a Vyšehradu.

Le palais

2. Bastion Prague Restaurant

V nepříliš vzdáleném sousedství výše zmíněného podniku, na Karlově, najdete stylovou Restauraci Bastion, jejíž neobyčejná terasa, nebo chcete – li zahrada, se rozkládá přímo v prostoru historického výstupku v opevnění, vybudovaného Karlem IV. Dnes se zde nachází restaurace zařízená v moderním minimalistickém stylu, nabízející sezónní menu z mezinárodní kuchyně a více než 100 druhů vín, která disponuje rozhlehlým podlouhlým cípem bastionu, kde si můžete prohlédnout vystavené figurální plastiky a kochat se unikátním výhledem na protější siluetu Vyšehradu nebo Petřína.

Restaurace  Bastion

3. Restaurace Podolka

Restaurace Podolka je situovaná na břehu Vltavy, v Podolí, v prostorách Yacht Clubu Cere a nabízí posezení na dvou terasách ve dvou výškových úrovních s oddělenou nabídkou jídel. Vybrat si tu můžete ze specialit vegetariánské (vyhlášený je zejména naprosto bezkonkurenční steak z červené řepy) ale i rybí a masové kuchyně, které si vychutnáte s výhledem na Veslařský ostrov, Císařskou louku nebo Vyšehrad z neobvyklého úhlu. Obklopeni plynoucí řekou a zakotvenými jachtami se snadno u sklenky jablečného BIO moštu a quinoa vege burgeru za uklidňujícího šplouchání vlnek pomyslně přenesete kamsi do prázdninového Středomoří. A pokud budete mít štěstí a zrovna se strefíte, můžete tu příležitostně narazit i na pěkně rozjetou párty s DJs.

Podolka

4. Vinice Sv. Kláry

Přestože i naše předchozí tipy na letní venkovní posezení se nachází mimo samotný střed metropole, ten poslední najdete vskutku trošku „z ruky“ – ale skutečně stojí za to, obzvláště, pokud patříte mezi milovníky vína. Vinotéka Svaté Kláry se nachází v historickém viničním domku uprostřed památkově chráněné vinice Sv. Kláry a z její malebné terasy se nabízí úchvatný pohled na panorama Prahy. Ať už si sem zajdete odpočinout na sklenku vína po návštěvě skleníku Fata Morgana nebo se tu osvěžíte před návštěvou Zoologické zahrady, fascinující výhled na vinici a Trojský Zámek Vás určitě okouzlí. Nezapomeňte se ale najíst někde jinde, protože zde zakoupíte pouze drobné pochutiny k vínu, a mějte na paměti také relativně krátkou otevírací dobu – v letních měsících vinotéka zavírá ve 21:00.

Vinice Svaté Kláry

Zdroje: 1,2,3,4