• Lifestyle  • Jóga ovládla Karlův most

Jóga ovládla Karlův most

Historicky první vedená lekce jógy, kterou vedla zakladatelka studia Yoga Movement, Adéla Porubská, se odehrála v rámci Mezinárodního dne jógy, 21. června, v kouzelných ranních hodinách na samotném Karlově mostě. Téměř 400 jogínů si tak užilo unikátní atmosféru podpořenou klavírními tóny uznávaného hudebního skladatele Karla Havlíčka.

Česko se tak přidalo k dalším metropolím, které již Mezinárodní den jódy tradičně na významných místech oslavují: Newyorčané na Times Square, Pařížané na Eiffelově věži a lidé ze Sydney zase v Opeře. Studio Yoga Movement v rámci svého projektu Yoga Movement Experience již v minulosti také podobné akce uspořádalo, například v Paláci Lobkowicz na Pražském hradě nebo ve Křižíkově fontáně.

“K celému místu jsme přistupovali s velkou pokorou, proto jsme chtěli, aby byl zážitek opravdu jedinečný. Jógová sekvence byla synchronizovaná hrou na klavír, při které improvizoval Karel Havlíček. Nejemotivnější moment pro nás byl první pozdrav slunci, který začal přesně ve chvíli, kdy slunce vyšlo nad Prahu. Účastníky začaly hřát první paprsky a hra na klavír nabrala na intenzitě. To byl moment, kdy se spousta lidí začalo usmívat a my jsme věděli, že si lekci, a především celkovou atmosféru opravdu užívají.”, dodává Adéla Porubská, majitelka studia Yoga Movement.