• Fashion News  • Legendární džíny 501® mají své ,,patronyˮ

Legendární džíny 501® mají své ,,patronyˮ

Kdo by neznal Levi’s®? Ztělesnění klasického amerického stylu a nadčasové elegance. Džíny této značky se od vytvoření společností Levi Strauss & Co. v roce 1873 staly nejznámějším a nejnapodobovanějším oblečením na světě odrážející představivost a loajalitu. Její portfolio se však neustále rozvíjí. Oblečení a doplňky jsou dostupné ve více jak 110 zemích a každý si v nich najde to své. A co jí nejvíc proslavilo? Přece džíny 501®, které jsou synonymem pro statement piece napříč generacemi.

Už před 150 let si v Americe nechal Levi’s® patentovat první měděný nýtek a dal tím tak vzniknout nejslavnějšímu kusu oblečení na světě – ikonickým Levi’s džínům s číslem 501.

Od té doby ušly dlouhou cestu, a nejen v Čechách patří ke stálicím šatníků napříč několika generacemi. V rámci oslav si Levi’s®  vybral čtyři lokální osobnosti, které nám ukazují, jak cool 501® umí být. Jsou jimi: NobodyListen, AnnetX, David Luu a Šárka Švastalová.

Čtyři jména, které většině českých uživatelů sociálních sítí nejsou cizí. DJ, hudebnice, skater a influencerka. Volba těchto osob nebyla nahodilá. Levi’s® se rozhodl ukázat čtyři odlišné typy české popkultury a jejich lásku k nesmrtelnému denimu. Každý z nich miluje na 501® něco jiného a preferuje trochu jiné střihy.

To je vidět nejen na stylingu, který tento pohled mladých talentů na 501® podtrhuje, ale i díky čtyřem krátkým rozhovorům, kde odtajní například to, kdy si oblékli 501® džíny poprvé.

Ukázat bohatost střihů a barev 501® a jejich variabilitu měl na starosti stylista Filip Vaněk. Ten vymyslel právě těmto čtyřem ,,patronůmˮ styling přímo na míru. Kampaň pak zvěčnila česká fotografka Hana Knížová, vítězka cen Czech Grand Design v roce 2019. Videa, která můžete zhlédnout na instagramu agentury Friendly Friends, pak natočila a sestříhala Anežka Horová.

A co vy? Už máte své 501® ?

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5