• Lifestyle  • Letní cestování za kulturou: Cap Roig Festival 2015 a koncert Juliety Venegas

Letní cestování za kulturou: Cap Roig Festival 2015 a koncert Juliety Venegas

Již popatnácté se na Španělské Costa Bravě koná toto léto prestižní hudební festival Cap Roig, jehož největšími letošními hvězdami byli Sting, Tony Bennet a Lady Gaga nebo Miguel Bosé. Přinášíme Vám exkluzivní report z fenomenálního koncertu mexické zpěvačky Juliety Venegas, jejíž popularita vzkvétá i na “starém kontinentu”.

Julieta Venegas Live in Sao Paulo

Jedná se o největší hudební a kulturní událost roku v oblasti pobřeží Costa Bravy a jednoznačně o nejvýznamnější Katalánský hudební festival, který každoročně v malebném městečku Callela de Palafrugell (Girona) představuje přední mezinárodní a španělské hvězdy. Nečekejte žádnou ušlapanou louku, místem konání festivalu jsou velkoryse řešené tribuny přímo v botanické zahradě hradu Cap Roig na malebném břehu moře, jejíž atmosféra spoluvytváří naprosto unikátní a nezapomenutelný kulturní zážitek. I my jsme se na něj nechali nalákat a rozhodli jsme se pobyt na tolik oblíbeném a pobřeží Costa Bravy okořenit špetkou kultury. Vybrali jsme si koncert Juliety Venegas, která je v Latinské Americe a ve Španělsku hvězdou prvního formátu, a ač v Čechách není ještě masově známá, i u nás má své publikum. Julieta Venegas se narodila v roce 1970 v Mexické Tijuaně a hudbě se začala věnovat ve svých osmi letech. Dnes je světoznámou zpěvačkou, skladatelkou, multiinstrumetalistkou a producentkou, zpívající specifický pop-rock ve španělštině. Pětkrát získala Latin Grammy a její nejúspěšnější album “Limón y Sal” ( “Citrón a Sůl”) z roku 2006 přineslo píseň “Me Voy” ( “Odcházím”), která se stala celosvětovým hitem. Na koncertě v Cap Roig se svou kapelou představila nové album, jehož písně navodily spíše intimnější a kontemplativní atmosféru, ale potěšila i staršími hity, které publikum všech generací v závěru koncertu nekompromisně zvedly se sedaček a roztančily. Posluchače si získala vyjímečným talentem, když sama sebe doprovázela na piáno, kytaru nebo akordeon, ale také svým specifickým civilním a sympatickým projevem při uvádění jednotlivých písní a vysvětlování jejich významu. Ke skvělému zážitku přispělo v neposlední řadě naprosto bezchybné organizační zajištění a efektní doprovodná světelná show.
Slogan Festivalu Cap Roig “You have to experience it” (“To musíš zažít”) naprosto vystihuje jeho jedinečnou atmosféru, doporučujeme!

festival-de-cap-roig

Zdroje: 1,2,3,4