• Lifestyle  • Mladý ječmen jako superpotravina

Mladý ječmen jako superpotravina

Když se řekne ječmen, každý z nás si vybaví obyčejnou obilovinu, ale ten mladý zelený, který je pěstován v USA ve státě Utah, dokáže s naším tělem zázraky. Zatočí s únavou nebo napraví slabou imunitu. Pár skleniček tohoto zázraku vám pomůže s problémy vnějšími i vnitřními.

Mladý ječmen se sklízí ve chvíli, kdy jeho výhonky dosáhnou velikosti 15-25 centimetrů. Z tohoto důvodu si zachovává stoprocentně všechny důležité látky, které naše tělo zpracovává do poslední kapky. Nejen, že navrací zásaditost organizmu a odbourává překyselení, ale také pročistí chuťové pohárky, které velmi intenzivně ovlivňují naše chuťové návyky. S dlouhodobým užíváním ječmene můžeme tedy redukovat i tělesnou váhu a pročistit naše trávicí ustrojí, které značně ovlivňuje únavu.

Ječmen pročistí kompletně celé tělo a s dalším dodržováním si správných stravovacích návyků můžeme docílit například posílení vlasů nebo zamezit vypadávání, zlepšit kvalitu pleti nebo se zbavit i bolestí hlavy. Velice významnou složkou je také betakaroten, který zvyšuje obranyschopnost organismu a je prevencí před kardiovaskulárním onemocnění, také zlepšuje vitalitu kůže a chrání ji před stárnutím a tvorbou vrásek.

 

Ječmen – GREEN WAYS, cena od 1150 Kč

jecmen2

A jak se správně užívá?

Ječmen je většinou rozemlet na velice jemný prášek, který slouží k ředění s vodou. Doporučené dávkování je jedna čajová lžička nebo 1g na 2dcl vody. Zaručeně největší účinek má při pití na lačno, a to ráno a večer před jídlem. Rozhodně není náhražkou jídla.

 

Zdroje: 12