• Fashion News  • MONDAILY: Balenciaga haute couture je zpět

MONDAILY: Balenciaga haute couture je zpět

Jean Paul Gaultieur se rozloučil, Balenciaga přichází! A Chanel hledá nového “Lagerfelda”. Haute Couture je jako na houpačce, ostatně jako celý svět módy. Co přinesl minulý týden tentokrát?

Balenciaga haute couture je zpět

Uplynulo 52 let od doby, kdy Cristóbal Balenciaga – zakladatel stejnojmenné značky zavřel svůj ateliér, a dorazila nečekaná zpráva. I když snad téměř nikomu nepřišel na mysli návrat dnes již spíše streetové značky na scénu haute couture, oznámil současný umělecký ředitel Demna Gvasalia červencovou přehlídku na podzim/zimu 2020 s vyjádřením: „Je mou kreativní a vizionářskou povinností vrátit couture zpět“. A my se nemůžeme dočkat!

Jean Paul Gaultier haute couture naposledy

Jak jsme avizovali minulý týden, Jean Paul Gaultier se po 50ti letech rozloučil se světem módy pompézní haute couture přehlídkou ve francouzském Theatre du Châtelet. Nekonečný mix 250ti looků oslavujících Gaultierův styl a historii se neobešel bez modelek a přátel jako Dita von Teese, Coco Rocha, Karlie Kloss, Gigi and Bella Hadid, Jourdan Dunn nebo Karen Elson. Celou přehlídku uvedla pohřební scéna inspirována fashion snímkem „Kdo jste, Molly Maggoová“ od Williama Kleina za doprovodu písně „Back to Black“ od Amy Winehouse, zazpívané Boy Georgem a nechyběly ani reinterpretace nejslavnějších návrhů jako špičatá podprsenka pro Madonnu nebo modrobílé pruhované tričko. JPG, budeš světu haute couture chybět!

Nástupkyně Karla Lagerfelda končí

Virginie Viard – pravá ruka nedávno zesnulého Karla Lagerfelda odprezentovala v rámci pařížské haute couture svou poslední kolekci pro Chanel. V módním domě začínala již v roce 1987 jako stážistka, poté pracovala v těsné blízkosti módního velikána až do jeho smrti v únoru 2019. Poslední z jejích tří couture kolekcí se ale setkala s notnou dávkou kritiky a pro Virginii byla v tomto módním domě poslední. Kdo asi bude novým nástupcem?