• Fashion News  • Mondaily: Balenciaga šokuje přehlídkou Resort 2023

Mondaily: Balenciaga šokuje přehlídkou Resort 2023

Kreativní ředitel značky Balenciaga, Demna Gvasalia, představil přehlídku pro Resort 2023 na půdě newyorské burzy, jak jinak než šokujícím způsobem. Přehlídku završila také jeho kolaborace s Adidas. Demna se chtěl vrátit na místo, které bylo zásadní pro úspěch jeho značky. Během svého působení ve francouzském domě si Demna užíval americké odkazy od seriálu Simpsonovi přes Kardashianky až po kapitalismus. Dokonce i nedělní pozvánka na show byla tlustá hromada 100 dolarů, i když falešná. Modelky a modelové v celo-latexových oblecích s culíky, copánky a hustými falešnými řasami prostrčenými štěrbinami se procházeli na Wall Street kolem osvětlených symbolů akcií.

„Těmito show musíme vyvolat emoce. Dva roky jsme seděli doma a snažili se vymýšlet digitální věci, videohry a filmy. Chybí mi ten pocit “oh, tohle je děsivé”. Žijeme v děsivém světě a móda je toho odrazem. Pokud vyvolává strach nebo hrůzu, uspěl jsem. “ řekl Demna.

Rihanna porodila chlapečka

13. května přivedla zpěvačka Rihanna se svým přítelem A$AP Rockym na svět své první dítě. I když se zdá, že mnoho celebrit má tendenci spíše svá rostoucí těhotenská bříška skrývat, Rihanna tuto skutečnost plně přijala a nosila crop i více odhalující kousky, které ukazovaly její tělo. S Rockym začal jejich romantický vztah od prosince 2020, ačkoli oba hudebníci jsou blízkými přáteli po mnoho let. V květnu tuto informaci nakonec 2021 potvrdil A$AP Rocky v rozhovoru pro GQ, kde ji popsal jako „lásku svého života“. Moc gratulujeme!

Jacquemus uvádí spolupráci s Nike

„Pro tuto spolupráci s Nike jsem chtěl vytvořit kolekci, která v minimální míře reinterpretuje sportovní dámské sportovní oblečení. Vždy mě inspirovaly vintage kousky ACG a kampaně Nike z 90. let,“ uvedl francouzský návrhář Simon Porte Jacquemus v prohlášení. Dámské sportovní oblečení se smyslnými detaily a neutrálními barvami nebo Humary tenisky od Nike se dostanou na Jacquemus web již 28. června a během léta budou uvedeny globálně v maloobchodní síti Nike. Žádné další podrobnosti o návrzích nebyly zatím odhaleny.