• Fashion News  • Mondaily: Chanel a Balenciaga otevřeli na Pařížské

Mondaily: Chanel a Balenciaga otevřeli na Pařížské

Dlouho očekávané vstoupení značky Chanel na český trh se událo navíc v týdnu, kdy otevřela svůj monobrand butik i značka Balenciaga. Chanel mimo RTW kolekce nabídne také kosmetickou řadu a osídlil nově zrekonstruované prostory butiku na adrese Pařížská 22. Butik značky Balenciaga najdete na adrese Pařížská 13 o rozloze 121 metrů čtverečných oděného do designu Raw Architecture – koncept, který byl celosvětově představen roku 2021. Ale jak už to tak bývá, něco začíná a něco končí. Brzy se totiž chystá zavření butiku s luxusními kabelkami a botami Jimmy Choo. Kdo jej asi nahradí?

Zalando koupilo většinový podíl v Highsnobiety

Mediální společnost Highsnobiety bude sloužit jako „strategický a kreativní konzultant“ německého e-commerce giganta, Zalanda. Zakladatel a generální ředitel společnosti Highsnobiety, David Fischer, který značku založil jako blog se sídlem v Berlíně v roce 2005, si ponechal podíl v podnikání.

Highsnobiety pomůže Zalandu v oblasti elektronického obchodování, ale také si „zachová svou redakční nezávislost, přičemž práce kreativní agentury alokované pro zalando zůstane plně autonomní a struktura řízení se nezmění,“ uvedly firmy.

Anna ‚Delvey‘ Sorokin začíná s NFT

Anna Sorokin, která zmátla celou new yorskou smetánku, skončila za mřížemi kvůli finančním podvodům a stala se předlohou pro oblíbený seriál “Reinventing Anna”, se pustila do světa NFT se sbírkou tokenů nazvanou „Reinventing Anna“. Někteří obdrží od Anny osobní předměty a kresby během jejího pobytu ve vězení. Zároveň bude náhodně vydraženo 10 NFT zlaté edice, které každému držiteli umožní individuální hovor s Annou a tři držitelé platinové edice NFT dostanou dokonce příležitost setkat se s ní osobně. #podnikanizvezeni