• Fashion News  • Mondaily: Christian Dior a Coco Chanel na Apple TV+

Mondaily: Christian Dior a Coco Chanel na Apple TV+

Dva z nejznámějších módních návrhářů, Christian Dior a Coco Chanel, jsou předmětem nové série Apple TV+.

Projekt s názvem „The New Look“ nabízí zdramatizovaný pohled na příběhy Christiana Diora a Coco Chanel se zaměřením na raketový vzestup Christiana Diora a na to, jak sesadil z trůnu největší módní, tehdy žijící, legendu. Pořad je zasazen do období druhé světové války nacistické okupace Paříže a je inspirován skutečnými událostmi. Součástí pořadu budou také příběhy Pierra Balmaina, Cristóbala Balenciagy, Huberta de Givenchy, Pierra Cardina a Yvese Saint Laurenta.

Sotheby’s dosáhla rekordního prodeje tenisek od Virgila Abloha

Aukční síň Sotheby’s dosáhla rekordního prodeje 200 párů Louis Vuitton a Nike „Air Force 1“ od Virgila Abloha. Pro charitu tak vydělala 25,3 milionu dolarů, což je podle ní nejvyšší známý veřejný rekord v aukcích nejcennějších tenisek a módy. Tento konečný výsledek byl osmkrát vyšší, než byl nejvyšší odhad. Výtěžek bude věnován stipendijnímu fondu Virgil Abloh „Post-Modern“. Abloh zemřel v listopadu ve věku 41 let. Jako zakladatel značky Off-White a kreativní ředitel pánského oblečení Louis Vuitton pomohl prolomit rasové hranice v módním průmyslu a vypěstoval si oddané následovníky pro své návrhy inspirované streetwearem.

Olivier Rousteing z Balmain spolupracuje s pařížskou módní školou

A co ho k tomu vedlo? Jako mladý student módy v Paříži neměl nikdy možnost komunikovat s návrháři, kteří v tomto odvětví skutečně pracovali. Proto doufá, že to bude moci napravit svým novým, ročním partnerstvím s Instituto Marangoni v Paříži.

„Je rozdíl mezi učením od učitelů a mezi návrhářem nebo kreativním ředitelem, který přijde a popovídá si s vámi,“ řekl.