• Fashion News  • MONDAILY: Clare Waight Keller opouští Givenchy

MONDAILY: Clare Waight Keller opouští Givenchy

Už se ani nechceme zamýšlet nad tím, jak bude vypadat móda po odeznění karantény, která je nyní ve většině států světa. Další a další značky uzavírají své prodejny a propouští zaměstnance – nejnověji Gap nebo Sephora. V Conde Nast ale například snižují platy těm nejvíce oceněným a Lady Gaga spolu s dalšími hvězdami pořádá online benefiční koncerty. Kdo se adaptuje, ten vyhraje – co myslíte?

Clare Waight Keller opouští Givenchy

Designérka Clare Waight Keller, která mimo jiné navrhla svatební šaty pro Meghan Markle, končí po třech letech u značky Givenchy z důvodu vypršení smlouvy. Na své pozici umělecké ředitelky měla na starosti značku jako první dáma po ukončení dědické linie a své poslání rozhodně splnila – vrátila Givenchy na molo Haute Couture. Zatím nicméně není jasný ani její nástupce, ani nový cíl Clare.

Lady Gaga, Billie Eilish nebo Elton John uspořádají koncert pro pomoc s Covid-19

Koncert na prokázání solidarity s WHO a zdravotnickým personálem v první linii proběhne s hvězdami jako Lady Gaga, Billie Eilish, Paul McCartney nebo Elton John ve spolupráci s Global Citizen. Lady Gaga, která má show na starosti, již pomohla WHO vybrat 35 milionů dolarů a nadupaný koncertní live-stream plánuje na BBC One spustit již 18. dubna. Nejedná se sice o charitativní koncert, ale má apelovat na filantropisty a podnikatele, aby se do pomoci s COVID-19 zapojili.

Vydavatelství Conde Nast snižuje platy, týká se to i Anny Wintour

Nejznámější vydavatelství Conde Nast, kterému patří například módní magazín Vogue, se nechalo slyšet, že snižuje platy o 20 % zaměstnancům, kteří vydělávají více než 100 000 dolarů. Toto opatření tak postihne například i šéfredaktorku americké mutace Vogue, která by měla pobírat plat vyšší než 2 miliony dolarů. Jedinou výjimkou je pak CEO Roger Lynch, který si plat snížil dokonce o 50 %. Dokáží tato opatření zastavit nevyhnutelnou krizi tištěných médií spadajících pod Conde Nast?