• Fashion News  • MONDAILY: Diesel x Coca-Cola: THE (RE)COLLECTION

MONDAILY: Diesel x Coca-Cola: THE (RE)COLLECTION

V novém Mondaily se dozvíte, které kolaborace hýbou aktuálně módním světem. Která vám nejvíce přirostla k srdci?

Diesel x Coca-Cola: THE (RE)COLLECTION

Značky Coca-Cola a DIESEL spojily své síly, aby propojily dvě jedinečné identity. The (Re)Collection je unikátní capsule kolekce pracující s recyklovanými materiály, jakými jsou recyklovaný PET z plastových lahví nebo recyklovaná bavlna. Každý Coca-Cola obal by měl být po splnění svého účelu dále využit, ať už k výrobě nového obalu, nebo třeba výrobě trička. Cílem této spolupráce je zvýšení povědomí o významu recyklace a podpora recyklace v celosvětovém měřítku.

Cara Delevigne x Olivier Rousteing = Puma x Balmain

Když se PUMA zeptala modelky Cary Delevigne, s kým bude kolaborace probíhat, měla jasno. A kreativní ředitel značky Balmain její nápad přijal s očekávaným nadšením. Vznikla tak unisexová „sporty“ kolekce, ve které nechybí hedvábné boxerské šortky s bomberem, mikiny nebo legíny. Celkem 35 kousků si navíc budeme moci všichni zakoupit v prodejnách PUMA, 6 vybraných bude vystaveno i v buticích Balmain. Vybrali byste si?

Návrhář Alber Elbaz se po 4 letech vrací do světa módy

Pokud vám jméno Alber Elbaz nic neříká, tak se to asi brzy změní! Tento uznávaný a milovaný návrhář byl před čtyřmi lety propuštěn po 14ti letech z pozice kreativního ředitele módního domu Lanvin kvůli neshodám s vedením. Lanvin na tom dost utrpěl, ale to je jiný příběh. Po delší odmlce se konečně Alber vrací do hry spolu s luxusní švýcarskou společností Richemont a jejich „AZfashion“ start-upem.

Zdroje: 1, 2, LBM