• Fashion News  • Mondaily: Fendi x Versace uvádí: Fendace

Mondaily: Fendi x Versace uvádí: Fendace

V září minulého roku představily značky Fendi a Versace společnou kolekci plnou odvážných tisků charakteristických pro obě značky a nyní vykopávají společnou kampaň. Ta má odstartovat samotný prodej, který začne již 12.května. Kolekce Fendace bude k dispozici prostřednictvím řady speciálních eventů a pop-upů ve městech jako jsou Dubaj, Londýn, Los Angeles, New York, Paříž nebo Tokio. Co se týče online prodeje, Fendi představí část kolekce „Versace by Fendi“ a e-shop Versace zase část „Fendi by Versace“. Už se také nemůžete dočkat?

Vitra představuje limitovanou edici nábytku ‘Panton Duo’!

Ikonická židle vznikla poprvé ve dvoubarevné variantě jako pocta dánskému designérovi. Židle Panton Chair je klasikou moderního designu. V roce 1959 ji navrhl Verner Panton a ve spolupráci se značkou Vitra se stala první celoplastovou židlí vyrobenou z jednoho kusu plastu (1967). Získala mnohá mezinárodní ocenění, nachází se ve sbírkách významných světových muzeí a její expresivní tvar je dodnes považován za ikonu designu nábytku 20. století. Vitra nyní uvádí na trh dvoubarevnou variantu jako speciální limitovanou edici, která je poctou práci dánského architekta a designéra, který používal barvy jako nástroj pro zvýraznění tvarů, vzorů a emocí.

Ibrahim Kamara byl po Virgilu Ablohovi jmenován uměleckým ředitelem značky Off-White

Designérská legenda současnosti, Virgil Abloh, zemřel loni ve věkuj 41 let. Tato zpráva šokovala celý svět. Nyní se však jím založená značka Off-White dočkala následovníka. Je jím samotný šéfredaktor magazínu Dazed Ibrahim Kamara. Ten se připojí ke kolektivu kreativců a bude dohlížet na umělecké směřování značky, přičemž bude pokračovat v odkazu Virgila Abloha.