• Fashion News  • Mondaily: Givenchy má nového designéra

Mondaily: Givenchy má nového designéra

Po Danielu Lee, kreativním řediteli značky Bottega Veneta, který v roce 2019 zaplnil wish-listy snad všech fashionistů, si brousí zuby na úspěch i mladičký Matthew Williams, jež obsadil post designéra pro značku Givenchy. Ve vydavatelství Condé Nast teď ale růžové období úplně nemají. Proč? Dozvíte se v novém díle Mondaily!

Givenchy má nového designéra

Francouzský módní dům Givenchy ohlásil nového kreativního ředitele, jímž se stal 34letý Matthew M. Williams. Tento americký designér stojí za luxusní streetwear značkou 1017 Alyx 9SM a očekává se, že první návrhy pro Givenchy představí již v říjnu.

“Jedinečná pozice a nadčasová aura módního domu Givenchy z něj činí nepopiratelnou ikonu a já se velmi těším na spolupráci se svými ateliéry a týmy,” řekl Matthew.

Rezignace Anny Wintour?

Spekulace, že Anna Wintour rezignuje na svůj post šéfredaktorky a umělecké ředitelky americké mutace Vogue, přišly poté, co se ve vydavatelství Condé Nast objevily důkazy o diskrimibaci a platové nerovnosti. Nakonec se ale u Anny nepotvrdily. To same nicméně nemůžeme tvrdit u šéfredaktora magazínu Bon Appétit – Adama Rappaporta, a viceprezidenta pro Video sekci – Matta Duckora, jež svůj post opustili.

Zara uzavře až 1200 kamenných prodejen

Už je to tak – digitalizace vládne I těm největším značkám. Zara oznámila uzavření 1200 prodejen po celém světě, zejména pak v Asii a Evropě. Místo toho ale posiluje online, který značce pomohl přežít nejhorší období pandemie. Kamenné obchody tak budou fungovat již jen jako distribuční základny pro online prodej.