• Fashion News  • Mondaily: Jacquemus otevře v Paříži květinový Pop-Up

Mondaily: Jacquemus otevře v Paříži květinový Pop-Up

Oblíbená značka Jacquemus na týden otevře květinový butik v centru Paříže. Kytice pryskyřníků budou baleny do kousků látek z minulých kolekcí a prodávány výhradně online s možností osobního vyzvednutí.

“Vždycky jsem snil o tom, že budu mít květinový butik Jacquemus,” řekl designér Simon Porte Jacquemus. Poznamenal také, že má v současné situaci chuť tvořit něco jiného než oblečení.

Cara Delevingne navrhla udržitelnou kolekci jógy

Puma si vybrala modelku Caru jako návrhářku své nové kolekce pro jógu s názvem „Exhale“. Ta obsahuje kousky s více než 70% obsahem recyklovaného polyesteru a najdete v ní například legíny s vysokým pasem, crop top nebo tričko v neutrální paletě barev.

“Jóga je jednou z mých největších vášní. Ovlivnila můj život velmi pozitivně,” řekla Delevingne.

Ralph Lauren představuje revoluční systém barvení bavlny

Společnost Ralph Lauren představuje první škálovatelný systém na barvení bavlny. Ten by měl zajistit udržitelnější a efektivnější barvení s nulovou odpadní vodou jako první na světě. K barvení bavlny se vztahuje mnoho negativních dopadů na přírodu v souvislosti s použitím chemikálií. Systém s názvem „Color on Demand“ by měl využívat o 40 % méně vody, 85 % méně chemikálií, 90 % méně energie a o 60 % snížit uhlíkovou stopu v porovnání s tradičními technologickými postupy.