• Fashion News  • Mondaily: Karl Lagerfeld uvede s Amber Valletta kolekci doplňků

Mondaily: Karl Lagerfeld uvede s Amber Valletta kolekci doplňků

Další týden se nesl ve znamení zajímavých módních spoluprací – udržitelných doplňků z dílny Karl Lagerfeld, kolekce oslavující klasické postavy z videoher od Champion a jachtařské kolekce obuvi ze spolupráce značek Prada a Adidas.

Karl Lagerfeld uvede s Amber Valletta kolekci doplňků

Amber Valletta spolupracuje na ekologické kolekci doplňků, do které vnesla například svou kaktusovou kůži nebo recyklovanou bavlnu. Představena má být v březnu v obchodech Karl Lagerfeld po celém světě a online na Karl.com a Zalandu. Základním kamenem spolupráce je kabelka K / Kushion dostupná v zelené nebo černé barvě, vyrobená z veganské kaktusové kůže. Podle značky Karl Lagerfeld nejsou pro pěstování kaktusů zapotřebí zavlažování, herbicidy ani pesticidy. Tento rostlinný materiál, zbarvený organickými pigmenty, je považován za udržitelný, recyklovatelný, a navíc je prodyšný a vysoce odolný proti oděru a roztržení.

Champion se spojil se Super Mario Bros

Nejnovější spolupráce Champion oslavuje klasické postavy z videoher, včetně princezny Peach a Toad. Kolekce zahrnuje hravé mikiny, trička nebo třeba speciální kombinézu. Kolekce Super Mario Bros. x Champion se pohybuje od 600 do 3.500 Kč a vyjde 18. listopadu na webových stránkách Champion.

Prada spolu s Adidas uvedou 21 tenisek pro jejich osobní plachetní tým

Dalším krokem v loňském roce uzavřeném partnerství mezi Pradou a Adidasem je uvedení bot A + P Luna Rossa 21, které bude nosit i plachetní tým Luna Rossa Prada Pirelli, jež společnost Prada založila v roce 1997 a účastnila se s ním Amerického poháru více než dvě desetiletí. Boty byly inspirovány designem nové lodi AC75 Luna Rossa a ikonickými teniskami Prada a Adidas z minulosti. Svršek tenisek je složen z Primegreen, řady vysoce odolných recyklovaných materiálů, a je uzavřen ve hydrofobním vnějším plášti E-TPU, který poskytuje pružnou a prodyšnou podporu a brání pronikání vody dovnitř obuvi.