• Fashion News  • Mondaily: Karolína Kurková spouští iniciativu #rouškyvšem v Americe

Mondaily: Karolína Kurková spouští iniciativu #rouškyvšem v Americe

Česko se začíná pomalu probouzet, zato v Americe zažívají pohromu. Karolíně Kurkové se povedlo tyto dva světy spojit a iniciativou #rouškyvšem pomáhá až za velkou louží. Zato u nás se můžeme těšit třeba na spuštění e-shopu Vandy Jandy. Je tu další Mondaily a s ním i přehled módních novinek za uplynulý týden!

Karolína Kurková spouští iniciativu #rouškyvšem v Americe

Naše zlaté české ručičky začaly ihned s nástupem pandemie s šitím vlastních roušek a teď se toto poslání šíří i za hranice, konkrétně až na americký kontinent. Česká supermodelka Karolína Kurková se tu totiž spojila se spoluzakladatelkou značky Billie Blooms, Ashley Liemer, aby spolu odstartovaly iniciativu s názvem #Masks4all poskytující roušky společnosti Feeding America a jejím pracovníkům v první linii. Denně tak vyrobí zhruba 5000 masek včetně velikostí pro batolata, které pak prodávají skrze e-shop Billie Blooms, buďto systémem 1+1 – za jednu koupenou roušku darujeme jednu potřebným, nebo přímou koupí pro společnost Feeding America.

“Nejsme lékaři ani nedokážeme zachránit životy, ale chtěli jsme udělat něco kreativního, co pomůže.” řekla Karolína Kurková.

Vanda Janda chystá e-shop a online show

Česká návrhářka a “full time diva” Vanda Janda oznámila spuštění vlastního e-shopu, které by mělo proběhnout již 1. června. Těšit se můžeme i na online show, kterou si podle jejích přehlídek troufáme odhadovat na velkolepou. Vanda Janda se se svou kolekcí poprvé účastnila Mercedes-Benz Fashion Weeku v sezóně podzim / zima 2019, kde předvedla extravagantní show plnou tylu, aby ji vzápětí pro další sezónu nahradila ženskou italskou estetikou. A my překvapení milujeme, co vy?

Letošní cena LVMH je bez vítěze

Soutěž mladých designérů pod záštitou společnosti LVMH zastupující luxusní značky jako Louis Vuitton nebo Givenchy zůstane tento rok bez vítěze. Finále se mělo konat 5. června v Paříži, nicméně kvůli koronavirové pandemii se ruší. Osm finalistů se tak bude muset o svou výhru podělit s těmi ostatními – místo výherních 300 000 EUR tak každý dostane méně než 40 000 EUR. Společnost se také zavázala fomrou grantů finančně podpořit vítěze předchozích ročníků včetně zvláštních ocenění LVMH posledních šesti ročníků, mezi kterými nechybí například i Jacquemus.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5