• Fashion News  • Mondaily: Niche parfumérský dům Maison Francis Kurkdjian se stal patronem zámku ve Versailles

Mondaily: Niche parfumérský dům Maison Francis Kurkdjian se stal patronem zámku ve Versailles

Maison Francis Kurkdjian, který se věnuje výrobě oblíbených niche parfémů, jež v Česku seženete například v Ingredients v Pařížské ulici, se stává patronem Château de Versailles a podpoří zde vznik parfumérské zahrady. Tato zahrada se bude nacházet v centru panství Trianon, v zahradě Châteauneuf Orangerie, a bude zahrnovat stovky odrůd rostlin, které se používají při výrobě vůní. Kurkdjian spolupracuje s trianonskými zahradníky na výběru stovek vonných rostlin, které jsou inspirovány trianonskými zahradami 17. století. Zahrada má být otevřena příští rok na jaře.

Tato výjimečná zahrada bude zahrnovat tradiční druhy, jako jsou růže a jasmín, stejně jako rostliny s překvapivou vůní, od čokolády po jablko,” uvedla mateřská společnost LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton.

Odivi představuje portugalskou Casa T

Minutu od divokého oceánu, v srdci vesničky Zambujeira do Mar, uprostřed přírodního parku Costa Vincentina, s autentickým interiérem. Iva Burkertová, zakladatelka značky Odivi, vytvořila odpočinkový i kreativní prostor v hliněném tradičním baráčku Casa T, ve kterém si můžete zabookovat svůj termín. Zároveň je prostor otevřen jakýmkoliv spolupracím v rámci lokálního designu či upcyclingu. A my gratulujeme, tleskáme a sníme o tom, že se tam brzy podíváme. Více informací naleznete zde.

Netflix se připravuje na další sezónu seriálu Bridgertonovi

Ve středu oficiální účty streamera na sociálních sítích odhalily, že probíhá natáčení třetí sezóny úspěšné série. Které herečky si zopakují své role? V krátkém klipu jsou mimo jiné Jonathan Bailey, Adjoa Andoh, Luke Thompson, Golda Rosheuvel, Claudia Jessie, Luke Newton a Nicola Coughlan. Ačkoli o nadcházející sezóně nebylo odhaleno příliš mnoho podrobností, klip naznačuje, že děj bude sledovat vztah mezi Penelope Featherington a Colinem Bridgertonem, které hrají Coughlan a Newton. Shonda Rhimes, výkonná producentka show, řekla, že plánuje natočit alespoň osm sezón, jednu věnovanou každému Bridgertonovu dítěti.