• Fashion News  • MONDAILY: PRADA FOR ADIDAS

MONDAILY: PRADA FOR ADIDAS

Prada X Adidas, Lady Gaga X Ridley Scott, Dior X Peter Lindbergh. Je k tomu něco potřeba dodávat, abyste si přečetli dnešní Mondaily?

#Pradaforadidas

Adidas je kolaboracemi vyhlášený – v minulosti se spojil se zvučnými jmény jako Stella McCartney nebo Alexander Wang. Nyní ale přišel s naprostou bombou. V prosinci tohoto roku totiž představí dva designy ve spolupráci s luxusní značkou Prada. My se na “ježíška” opravdu těšíme!

Gucci a vražedný atentát? Bez Lady Gaga to nepůjde.

Po oblíbeném snímku „Zrodila se hvězda“ si Lady Gaga pauzu rozhodně nedává. Režisér Ridley Scott, který má na svědomí filmy jako Vetřelec, Gladiátor nebo Černý jestřáb sestřelen, si Lady vybral do svého nejnovějšího počinu inspirovaného příběhem vnuka zakladatele značky Gucci – Maurizia Gucciho, kterého nechala při cestě do práce zavraždit jeho bývalá manželka. A právě její roli Gaga ztvární.

70 let značky Dior očima Petera Lindbergha

Tento týden vydalo nakladatelství Taschen novou publikaci věnovanou téměř sedmdesáti letům módního domu Dior. V ulicích New Yorku zachytil přes 80 položek z Dior archivu nedávno zesnulý fotograf Peter Lindbergh na topmodelkách, mezi kterými nechyběla Karen Elson, Carolyn Murphy, Sasha Pivovarova nebo Amber Valletta. Tento jedinečný projekt představuje první svazek knihy, doplněný o sbírku fotografií, které mapují téměř třicetiletou úzkou spolupráci a elektrizující přátelství mezi těmito dvěma módními velikány.

Zdroje: 1, 2, 3