• Fashion News  • Mondaily: Saint Laurent zakoupil 4 000 vintage kusů

Mondaily: Saint Laurent zakoupil 4 000 vintage kusů

S velkými jmény se nesou velké věci, alespoň co se za minulý týden ve světě módy týče. Saint Laurent doplnil svou sbírku vintage kousků, Louis Vuitton zabodoval s pánskou přehlídkou a e-shop Matchesfashion podporuje mladé návrháře. Konečně jen samé dobré zprávy!

Saint Laurent zakoupil 4 000 vintage kusů

Módní dům získal významnou sbírku vintage YSL od sběratele Oliviera Châteneta o 4 000 kusech. Ty se tak připojí k již rozsáhlé sbírce, jež čítá 5 000 kusů oblečení, 15 000 doplňků a tisíce náčrtů.

„Líbí se mi myšlenka, že je má sbírka užitečná. Moc jsem si její tvorbu užíval a výsledek mé práce za posledních 30 let rád ukazoval na výstavách v Paříži, Hongkongu a Šanghaji. Stále tuto sbírku tolik miluji, i když už nepatří mně.” řekl Olivier Châtenet

Přehlídka Louis Vuitton trhla rekord ve sledovanosti

Živý přenos šanghajské pánské přehlídky módního domu Louis Vuitton přilákal rekordní publikum. Není divu – byla to velkolepá podívaná nejen s obrovskými nafukovacími čluny nebo nákladními kontejnery, ale i sofistikovaně sestavenou plejádou looků. Celkově přehlídka vygenerovala 100 milionů zhlédnutí.

E-shop Matchesfashion rozjíždí program Inovátoři

S efektem narůstající poptávky po e-shopech je pro multibrandové online obchody stále těžší zaujmout a uzmout si podíl na trhu. Luxusní e-shop Matchesfashion proto startuje s programem Inovátoři, do nějž vybral 12 designérů, jež podpoří business mentoringem, pokrytím medializace a 1.8 milionovou dotací na pomoc marketingové propagace těchto návrhářů. Samozřejmě budou všechny ke koupi v jejich obchodu.

“Pokud nebudeme rozvíjet talent, jak se může móda v budoucnosti vyvíjet? Zvláště v tak těžké době. Tyto malé značky jsou pro náš průmysl nesmírně důležité.” řekla Natalie Kingham, ředitelka nákupu dámského sortimentu.