• Fashion News  • Mondaily: Upcyklovaná kolekce Miu Miu s Levi’s

Mondaily: Upcyklovaná kolekce Miu Miu s Levi’s

Miu Miu x Levi’s představili dlouho očekávanou spolupráci. Celý projekt byl vytvořen v udržitelném duchu a dalo by se říct, že posouvá hranice upcyklace. S dotekem romantiky italské značky Miu Miu jsou ikonické kousky značky Levi’s, jako jsou “džíny 501” a bunda “Trucker”, doplněny o ručně vyšívané květiny, korálky a krystaly.

Bundy s nafouknutými rukávy zdobí krajky, zatímco džínové kalhoty jsou dotvořeny koženými a hedvábnými detaily. Jelikož se jedná o zcela vintage kolekci, každý kus – z 80. a 90. let – je jedinečný.

Dior chystá výstavu a knihu o růžích

Christian Dior byl známý svou láskou ke květinám – především růže, která dodnes inspiruje kreativní tvorbu tohoto francouzského módního domu. Na oslavu svého obrazného milostného vztahu s růžemi plánuje značka uspořádat výstavu nazvanou „Dior and Roses“ v Musée Christian Dior ve francouzském přímořském městě Granville, a to od 5. června do 31. října. V rámci této výstavy také připravuje doprovodnou knihu, jež podrobně popisuje, jak se inspirace propisuje napříč divizemi módy, šperků a parfémů v průběhu celého působení tohoto módního domu.

Karl Lagerfeld provoní svět

Legenda módního světa, designér Karl Lagerfeld, který zemřel v roce 2019, byl opravdovým znalcem vůní. Říká se, že často dokázal zjistit, jaký parfém nosí lidé v jeho blízkosti. U sebe doma prý navíc aplikoval různé vůně na závěsy a povlečení. Nyní přichází jeho stejnojmenná značka s kolekcí sedmi vůní pro interiér s názvem Karl Lagerfeld Home Fragrances, kdy pět ze sedmi vůní vybral osobně Karl Lagerfeld před svou smrtí. Vůně jsou vnořeny do vonných svíček a rákosových difuzérů, jež jsou umístěny v ručně vyrobených italských skleněných nádobách a opatřeny ručně psaným podpisem „Karl“.