• Fashion News  • Mondaily: Zemřela ikona punkové módy, Vivienne Westwood

Mondaily: Zemřela ikona punkové módy, Vivienne Westwood

Minulý čtvrtek zasáhla módní svět smutná zpráva o smrti módní ikony Vivienne Westwood. Ta opustila svůj excentrický a punkový svět ve věku 81 let v obklopení své rodiny. Vivienne se za svůj život stala symbolem pro punkový styl, kterým již v 70. letech definovala britskou módu. Návrhářství se věnovala až do poslední chvíle, především stojí za značnými ekologickými inovacemi. Její rebelské srdce bude v módě pulzovat navěky a my vám její příběh přiblížíme již brzy v samostatném článku. #staytuned

Lizzo se pouští do spodního prádla

Zpěvačka Lizzo je rebelka, která má “plus size” nejen hlas, ale i křivky. A právě s těmi se rozhodla pracovat ve své nejnovější kolekci spodního prádla nazvané “Smoothed Reality” pod svou značkou oblečení Yitty. V kolekci nechybí braletky, kalhotky s vysokým pasem, body či tanga v odstínech neonově limetkově zelené, růžové, černé, hnědé, nude nebo bílé. Značku založila v roce 2022 se sortimentem aktivního oblečení, kolekce tvarovatelného spodního prádla tak byla dalším logickým krokem. Kolekce je k dostání ve velikostech XS až 6XL na Yitty.com.

Daniel Lee pro Burberry: Vedoucí pozice na londýnském fashion weeku

Snad nejvíce očekávaná přehlídka letošního roku. Spojení Daniela Lee a Burberry budí zvědavost, která se propsala i do samotného harmonogramu londýnského fashion weeku, který se koná v rozmezí 17. – 23. února. Přehlídka Burberry je totiž naplánována na pondělí 20. února – jedná se tak o výraznou změnu oproti jeho předchůdci Riccardu Tisci, který pořádal přehlídky mimo oficiální fashion week termíny.