• Gastro  • Najdi, co hledáš.

Najdi, co hledáš.

Na místě bývalé truhlárny byl vytvořen prostor, který na Smíchově rozhodně chyběl. Netradičná kavárna, kde najdete mnohem víc, než jen výběrovou kávu a domácí dobroty. Součástí je také galerie, ateliér pro umělce, multifunkční místnost k pronájmu a obrovský dvůr, kde pod hvězdami a za doprovodu té správné melodie, snadno ztratíte pojem o čase a zapomenete, že jste v centru města.

DSC_0016-2

Nikdo není lepší, ani horší, jen tato kavárna není jako žádná jiná… Celý koncept Kavárny co hledá jméno je parádní. Nádech Berlína, Amsterdamu a Francie je přímo zde v Praze. V detailech je kouzlo a to tomuto podniku rozhodně nechybí. Celá kavárna je koncipována do několika místností, každá má svou funkci. Ty nejfotogeničtější záchody s narcistickým zrcadlem. Nádherný dvorek, ze kterého se nechce pryč, je to skutečně začarovaný kruh.

DSC_0007

Parta pěti lidí, kterým rozhodně nechybí čas spolu: společně sportují, báví se a pracují. Práce není jakákoli činnost, ale jen ta, která mění svět. Tak jednou vzniklo výjimečné dílo. Kavárna, která se ted’ stala sídlištem pro mnohé z nás.

Zeptali jsme se zrovna Michala, jednoho ze členů týmu, na memoáry o Kavárně co hledá jméno.

Kde jste hledali inspiraci?

Tým hledal jen místo, co má přiležitost, kterou nikdo nevidí. Kavárna původně nebyla ani v plánu. Důležité pro nás bylo, aby místo působilo hezkou energií. Báví nás, když to má historii. Podařilo se nám najít spíš více, než jsme si přáli. Inspirace na sebe nenechala dlouho čekat.

 

S jakým vědomím jste to tvořili?

Všechno kolem je hodně uspěchané. Proto jsme se rozhodli vytvořit místo, kde bude vládnout “pohodička”. Možna si ani neuvědomujete, jak moc by se změnil náš život, kdybychom se naučili užívat si klidu… Jak jsme  “… co hledá jméno” tvořili? Je to o tom, že se s týmem sejdeme a mluvíme, navrhujeme idey a pak pracujeme. Tak jsme postupně poskládali tu mozajku, kterou ted’ vidíte před sebou.

DSC_0048

Kdo je Váš pravý zákazník?

Jsme kavárna, kam nechodí moc učitelé češtiny, protože máme chybu v názvu! Nicméně, míst je tady 100-120, a proto je zde rozmanitost. Mně osobně, se nejvíc líbí to, že tady lidé nějak fungují dohromady. Máš tady každý den jiný, každou hodinu jinak. Avšak “přednostní právo” tady mají ti, kteřií umějí najít naši kavárnu!

DSC_0054

Název vaší kavárny je stále neurčitý? Pořád hledate “ztrátu”?

Ukázalo se, že jsme ho našli. Tak rozhodli naši zákazníci a za tom jim děkujeme. Ted’ a navždy jsme Kavárna co hledá jméno.

DSC_0031

Co zde nabízíte?

Víme, že káva není jen o pití a kofeinu. Víme, že než se dostane k nám do šálku, musí urazit dlouhou cestu. Proto máme espresso od NORDBEANS. V každém případě, máme několik druhů kávy, aby se lidé mohli vybírat. Chceme uspokojit zákazníka, proto si dovolujeme experimentovat jak s kávou, tak i s jídlem, a ukazovat lidem jiné chutě.

DSC_0051

Co tady všechno vyvádíte?

Workshopy, přednášky, co-working nebo cokoli jiného. O cestování, stylu života, zdraví a umění. Všechno, aby se Vám a nám tady hezký žilo!

DSC_1441

“Bezradně koukáte na navigaci v telefonu a začínáte váhat, jestli se vám o tomhle místě jen nezdálo? Jestli ty nádherné fotky, které jste všude viděli, nebyly jen výplodem Vaší kávové fantazie?” –  Jste na správné cestě. Užíjte si to, zde, v Kavárně co našla své milovníky. S láskou, redakce DailyStyle.cz