• Beauty  • Nejlepší paletka stínů pro modré oči

Nejlepší paletka stínů pro modré oči

Modré oči jsou nepochybně krásné samy o sobě, ale pokud zvýrazníte jejich hloubku a něžnost správným líčením výsledek bude výjimečný.

Výběr stínů

Dnešním článkem se opět vracíme k paletkám očních stínů, jak jsme již zmiňovali v článku předchozím.  Pokud si volbou stínů nejste jistá, zkuste se zorientovat podle barev na kruhové paletě. Postup je snadný, nejprve najděte barvu vašich očí na paletě. Barvy, které jsou naproti, budou kontrastní. Přesně ty hledáme.  Berte v potaz, že modré oči mohou mít různou barevnou hloubku a ke každé se hodí něco jiného. Proto bude možná potřeba vyzkoušet více barev, než výsledný look dotáhnete k absolutní dokonalosti a spokojenosti.

Obecně se pro modré oči doporučují odstíny bledě růžové, smetanové, stříbrné. Pro lehký „nude look“ volte jemnou oříškovou nebo meruňkovou barvu. V létě opálenou pleť doplňte zlatými stíny. Výraznějšího líčení na večer dosáhnete například pomocí nugátové nebo kakaové.  Tmavé stíny prohloubí váš pohled. Kouřové líčení už ani zmiňovat nemusíme, to vypadá výborně na každém. Čemu by se modroočky však měly vyvarovat, pokud nechtějí dosáhnout nepřirozeného vzhledu, je modrá a zelená.

Nezapomínejte stíny nanášet poctivě a dobře je roztírat do ztracena.

Zvýrazněte svá okna do duše

Pro tu správnou jiskru v oku použijte také rozjasňovač na oční okolí. Doporučujeme použít i světlý oční stín, který se nanáší na vnitřní koutek oka. Bát se nemusíte ani třpytivých a perleťových stínů.

Tipy podle DailyStyle

1. Makeup Revolution Flawless Matte
2. Dior 5 Couleurs, odstín Touch
3. Urban Decay, Naked paletka
4. BH Cosmetics, Super nova

Zdroje: Pexels, 1, 2, 3, 4, 5,