• Lifestyle  • Nutná investice do Vašeho života

Nutná investice do Vašeho života

Žijeme v uspěchané době, kdy se ženeme za úspěchem a materiální hodnoty jsou na nejvyšším stupni, doprovází nás špatná životospráva, nedostatek pohybu a špatná kvalita spánku. Poznávate se v tomto popisu? Tím pádem masáž by se měla stát nedílnou součástí vašeho každodenního života. Čínský rukopis roku 2700 př.n.l. doporučuje každé ráno provádět automasáž (je to tedy masáž bez maséra), především k upevnění tělesného a duševního zdraví, k posílení organismu a jako prevence proti zdravotním potížím.

Význam masáže je bezmezný. Správně provedená masáž nejen uvolňuje a dodává sílu nemocnému nebo unavenému tělu, ale předává také teplo, pocit jistoty a sebeúcty. V životě lidem schází pravidelná relaxace, která je jednou z nezbytných součástí duševní hygieny. Tento nedostatek bývá častou příčinou vzniku a přítomnosti stresu. “Masáž je fantastický nástroj, který vyvolává pocit intenzivního uvolnění.” Masáž zrychluje vstřebávání metabolického odpadu, stejně jako hormonů produkovaných stresem. Stejně prospěšná je také schopnost uvolnit mysl, vyvolat pocit sebedůvěry a duševní pohody. Jakmile jste zažili pravé, hluboké uvolnění, snaha o dosažení pozitivního, vyváženého životního stylu se stává způsobem života.

Slavný holandský spisovatel Robin Sharma říká, že investice do masáží je zárověn investice do Vaší úspešné budoucnosti.

“Every Single Week Get A Massage: Getting a massage is not a waste of time. Its not a cost. It’s an investment. Why? Because it will increase your circulation, it will help you get by on a lot less sleep. Its something that every peak performer should do every 7 days just to allow yourself to play at your absolute best.

1