• Styling  • Oblečením k úspěchu: Tipy, jak stylově zvládnout pracovní schůzku

Oblečením k úspěchu: Tipy, jak stylově zvládnout pracovní schůzku

Pracovní schůzka – chcete zapůsobit, vypadat u toho dobře, ale zároveň zbytečně nepřitahovat nežádoucí pozornost a nepromarnit kariérní příležitost kvůli nevhodnému oděvu. Jak se tedy vlastně obléct, aby vás žádné ranní přípravy už nikdy nezaskočily? Inspirujte se!

První princip, který si osvojte, je tolikrát připomínané pravidlo “méně znamená více”. To platí jak v případě jednotlivých outfitů, tak vašeho celého pracovního šatníku. Není nic horšího, než ztrácet ráno čas bezradným přehrabováním skříně, namísto provádění posledních úprav důležité prezentace. Investujte proto do několika kvalitních kousků, které mezi sebou můžete libovolně a snadno kombinovat.

Užší černé kalhoty a bílé košile jsou klasikou, stejně jako dobře padnoucí sako. Nemusíte se ale držet jen neutrálních barev! Naopak, jeden výraznější kousek působí mladistvě a šik. Divokých vzorů se však raději vyvarujte. U sukní si dejte pozor na délku, která by neměla být příliš krátká: nebudete tak trávit čas jejím neustálým upravováním, což nepůsobí dobře. Nic nezkazíte ani jednoduchými elegantními šaty po vzoru Audrey Hepburn. Opět se však nemusíte držet pouze obligátní černé. Jejich lichotivou siluetu pak můžete podtrhnout tenkým páskem v pase.

Co se týče obuvi, vsaďte spíše na nižší lodičky bez příkras. Páskové sandály se obvykle nehodí, kompromisem jsou ale pásky kolem kotníků. Pokud jste se doteď držela při zemi, máte možnost si vyhrát s doplňky. Hedvábný šátek se vzorem, jednoduchý šperk nebo kabelka s kováním budou vypadat dobře. Ne ale všechny najednou! Vzpomeňte si na Coco Chanel a před odchodem z domova raději jednu ozdobu odložte. Pamatujte, že za jeden z vašich výrazných doplňků mohou platit i extravagantní dioptrické brýle, pokud je nosíte. Nakonec nezapomeňte na pravidlo vůbec nejdůležitější: ve svém oblečení se musíte cítit dobře! Jedině tak na něj během schůzky můžete zapomenout a náročnou pracovní situaci zvládnout na jedničku.

Zdroje: 123456