• Lifestyle  • Jak se stát dokonalou fashionista girl

Jak se stát dokonalou fashionista girl

Milujete módu nebo máte velkou touhu po poznání kultury fashion? Jak říkal slavný psycholog Erich Fromm “Čím hlubší poznání, tím větší láska”. Úspěšná fešanda se ve stylu nemůže řídit pravidlem “CTRL+C” a “CTRL+V”. Pokud sníte o tom stát se “diktátorem módy” pro své okolí, nechcete zůstávat průměrným kuchařem a míříte na estéta, sáhněte po těchto inspirativních knihách, které Vás určitě upoutají!

”The Little Dictionary of Fashion by Christian Dior” je nevlastní Biblí pro svět módy. První publikace spatřila svět rokem 1954 pod pečlivým vedením autora, jedinečného Christiana Diora a zasahuje i do současné doby. Maličký “právník” v růžovém obalu je povinné číst s tužkou nebo zvýrazňovačem v ruce, protože po uplynutí půl století se s Dior nedá hádat, například o tom, co se týče spodního prádla.

“Real elegance is everywhere, especially in the things that don’t show”.

“Žádná žena se nebude cítit dokonale ani v nejlepších šatech, pokud její spodní prádlo není rovněž ideální,” – vysvětloval mentor módy.
 

Fenoménem poslední dekády v módním vesmíru se stal profesionální fotograf Scott Schuman. On nevytvořil ani kolo, ani novou šablonu kalhot, ale jednoduše kvalitně dělal svou práci. Schuman fotil lidi během módních přehlídek a nakonec dokázal, že osobní styl neznámého člověka může vzbudit zájem více, než přehlídka, která je režírovaná skupinou profesionálů. Album “Closer” není možné popsat, musíto ho prostě vidět na vlastní oči. Všimnete si koncepce nepodobných jeden druhému, avšak svérázných stylů lidí. 

”Helmut Newton: Polaroids” není obyčejná kolekce snímků jednoho z provokativních fotografů XX.století. Jeho smysl pro překrásnost je základem módní erotičnosti v lesku. “Polaroids”- je vrcholné dílo i příruční kniha pro ty, kdo prahne odhalit svou přitažlivost z nové strany. Hlavními hrdinkami ilustrovaného alba jsou mystické dokonalé ženy.

“How to Read Fashion: A Crash Course in Styles, Designers, and Couture” je čerstvé vydání z roku 2013, podobné módní encyklopedii. Díky knize Fiony Ffoulkes, se dozvíte,  jak se vlastně objevilo takové ” little black dress”, proč se královna Viktorie stala zákonodárcem svatební tradice po celém světě a jak styl “military” ovlivnil módu. Tvůrce módního díla, Fiona Ffoulkes, je také autorkou lekcí o módě a textilu v American University i Central Saint Martins College of Art and Design, nejen proto knihu přečtete jedním dechem.

A nakonec máme pro Vás tip! Založte si vlastní Deník mody, který bude bezpodmínečně dokonalý, plný vašich názorů i poznaní. Přejeme hodně inspirace! Nezapomeňte, že každý může být pravým fashionistou!