• Styling  • Pět tipů, jak nosit červenou (a vypadat u toho skvěle)

Pět tipů, jak nosit červenou (a vypadat u toho skvěle)

Červenou si odjakživa spojujeme s láskou, vášní a životem. Ve východních kulturách je dokonce běžným odstínem svatebních šatů a symbolizuje štěstí. Kvůli její výraznosti je ale někdy těžké ji zařadit do šatníku tak, aby působila stylově a sebevědomě, ale zároveň nenuceně. Připravili jsme pro vás dávku inspirace, s níž trendy barvu zvládnete na jedničku.

  1. Začněte pozvolna a pohrajte si s doplňky. Nejjednodušším způsobem, jak nosit červenou, jsou barevné doplňky. Pokud se nejlépe cítíte v neutrálních tónech nebo máte pocit, že vám červená nesluší, vyzkoušejte ji nejprve na šátku, náušnicích či kabelce. Rudá barva na doplňcích váš outfit rozzáří a dodá mu šmrnc, aniž by strhávala přílišnou pozornost. Nejstylovější kousek nadcházející sezóny? Zářivě červené kotníčkové kozačky jako od Balenciagy!

2. Vsaďte na červený top. Karmínová vypadá skvěle blízko u obličeje, který dokáže spolehlivě rozzářit. Červený top navíc snadno sladíte s džínsy nebo kalhotami v neutrálních tónech. Úžasná je červená i na bundách a kabátech. Zkuste si pořídit třeba červený křivák: vypadá originálněji než černý a překvapivě dobře se ladí s ostatními kousky ve vašem šatníku.

3. Nebojte se vzorů. Zkuste látku rozbít většími či menšími vzory. Ty drobné krásně zeštíhlují, rozsáhlé plochy zase působí velmi šik. Pokud ráda experimentujete, zkuste zkombinovat více vzorů dohromady. Červený vzor vypadá výborně například na zavinovacích šatech, jejichž lichotivý střih sedne skoro každé postavě.

4. Buďte odvážná a vyrazte v červené od hlavy až k patě. Módní nadšenkyně vědí, že více někdy neuškodí. Pokud je červená vaše barva a cítíte se v ní dobře, proč se do ní neobléct celá? Červený outfit působí odvážně, sexy i elegantně zároveň. Největší výhoda? Nemusíte dlouze přemýšlet, jak k sobě sladit top s kalhotami či sukní.

5. Když selže všechno ostatní, nezapomínejte na sílu červené rtěnky. Rudé rty jsou odjakživa považovány za vrchol smyslnosti: stačí si vzpomenout na nesmrtelnou ikonu Marylin Monroe, která nosila třešňový odstín rtěnky téměř neustále. Červená dokáže nádherně rozjasnit obličej a funguje i jako skvělý módní doplněk, když máte pocit, že vašemu oblečení “něco chybí”. Na denní nošení ji zkuste nanést po francouzsku, tedy s minimalisticky nalíčenýma očima a rozcuchanými vlasy. Večer k ní pak klidně noste kouřové oční stíny.

Zdroj: 123456, 7